MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın

Yörükoğlu süt Vali Yazıcı'dan motosiklet sürücülerine kask hediyesi

19.10.2021 18:09

Antalya haber... Vali Ersin Yazıcı, ‘Hayatıma Kastım Yok Kaskım Var’ projesi kapsamında Kepez Göksu Caddesi’nde trafik ekipleriyle birlikte denetim yaptı. Motosiklet sürücülerine kask kullanmanın önemini ve zorunluluğunu hatırlatıp kaskı olmayan motosiklet sürücülerine kask hediye etti.

 Vali Yazıcı'dan motosiklet sürücülerine kask hediyesi

Antalya haber...  Vali Ersin Yazıcı, “Hayatıma Kastım Yok Kaskım Var” projesi kapsamında Kepez Göksu Caddesi’nde gerçekleştirilen denetime katıldı. Denetimde Vali Yazıcı’ya Kepez Kaymakamı Nusret Şahin ve İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan eşlik etti. Denetimde motosiklet sürücülerine kask kullanımı konusunda uyarıda bulunan Vali Ersin Yazıcı, sürücüleri kendi canlarının güvenliğini korumak adına kurallara uymaları için ricada bulundu ve kaskı olan sürücülere de teşekkür edip iyi yolculuklar diledi.

“KASKI OLMAYANLARA KASK HEDİYE EDİP UYARIDA BULUNDU”

Hayatıma Kastım Yok Kaskım Var” projesi kapsamında gerçekleştirilen denetimin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Yazıcı, “Bugün Kepez İlçemizde trafik denetimlerine katıldık. Bazı sürücülerimizde maalesef ki kask olmadığını gördük ve bu duruma üzüldük. Antalya Emniyet Müdürlüğü’müzün temin ettiği kaskları, kaskı olmayan sürücülerimize hediye ettik. Sizin aracılığınızla bir kez daha Antalyalı hemşerilerime seslenmek istiyorum. Motosiklet, Scooter, Elektrikli Bisiklet gibi araçları kullanan vatandaşlarımız, lütfen hayatınıza kast etmeyin. Kısa mesafe, uzun mesafe fark etmez. Her ikisinde de kaza olabilir. Dolayısıyla kesinlikle kasksız olarak yola çıkmayalım. Sağlığımızdan daha önemli bir şey yok. Şehir içinde ya da şehir dışında motosikletlerimizi kullanırken mutlaka ama mutlaka kaskımızı takalım. Can güvenliğimizi koruyalım” dedi.

“KIRMIZI DÜDÜK PROJESİ DEVAM EDİYOR”

“Hayatıma Kastım Yok Kaskım Var” projesine destek veren tüm kurum ve kuruluşlar ile basın mensuplarına teşekkür eden Vali Yazıcı, Basın mensuplarının “Kırmızı Düdük” projesinin devam edip etmediğine yönelik sorusunu da cevapladı. Trafik kurallarının uygulanması adına yürütülen her türlü projeyi desteklediklerini belirten Vali Yazıcı, “İçişleri Bakanlığı’mızın hazırladığı Bu Yolda Hep Birlikteyiz projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz “Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” kampanyamızı ilimizde sürdürmeye devam edeceğiz. Emniyet ve Jandarma kuvvetlerimiz vesilesiyle bu kampanyamızı da devam ettiriyoruz. Kırmızı düdük kampanyamız önce hayat, önce insan dedirten bir kampanya.

Özellikle yaya geçitlerinde önceliğin yayanın olduğunu, araç kullanırken sürücünün kurallara uyması gerektiğini hatırlatmak için hayata geçirilen bir kampanya. Bu kapsamda kırmızı düdükleri çocuklarımıza armağan ederek anneniz, babanız veya sürücü kimse hata yaptığında bu düdükle ikaz etmelerini istiyoruz. Bir yılı aşkın bir süredir bu proje uygulanıyor. Şehrimizde de sık sık bunun uygulaması yapılıyor. Gerekli denetimleri yapmaya, gerekli uyarılarda bulunmaya ve vatandaşlarımızı bilinçli olmaya davet etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Motosiklet sürücülerine kasklarını takması noktasında hatırlatmalarda bulunan Yazıcı görevli trafik personeline de görevlerinde kolaylıklar ve başarılar diledi.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kaynak: İHA

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Antalyasporlu yüzücüler dünya ile yarışıyor

Antalyasporlu yüzücüler dünya ile yarı..

Antalyasporlu yüzücüler dünya ile yarışıyor
Son Dakika: İş insanı Ali Ağaoğlu kalp krizi geçirdi!

Son Dakika: İş insanı Ali Ağaoğlu kalp..

Son Dakika: İş insanı Ali Ağaoğlu kalp krizi geçirdi!
Altın fiyatlarındaki sert düşüş sonrası vatandaş kuyumculara akın etti

Altın fiyatlarındaki sert düşüş sonras..

Altın fiyatlarındaki sert düşüş sonrası vatandaş kuyumculara akın etti
Tüm araç sahiplerini ilgilendiriyor! Değer kaybına ilişkin platform devreye giriyor

Tüm araç sahiplerini ilgilendiriyor De..

Tüm araç sahiplerini ilgilendiriyor! Değer kaybına ilişkin platform devreye giriyor
Müteahhitler birlik oldu, DAİMFED kuruldu

Müteahhitler birlik oldu DAİMFED kuruldu

Müteahhitler birlik oldu, DAİMFED kuruldu
Milyonlarca çalışanın gözü asgari ücret tespit toplantısında! Kritik gün yarın...

Milyonlarca çalışanın gözü asgari ücre..

Milyonlarca çalışanın gözü asgari ücret tespit toplantısında! Kritik gün yarın...