MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın

Konyaaltı

Muratpaşa banner reklam


Sokak hayvanlarını besleyen öğrenciye saldırıda taraflar konuştu

15.01.2021 12:08

Antalya haber... Üniversite öğrencisi Çağlayan Adil Cansu, mahallesindeki kedileri beslediği sırada yan binadaki baba- kızın sözlü ve fiziksel saldırısına uğradı. Cansu, "Kediyi gördüm ve merhamet ettim o yüzden süt koydum. Saldıran kişileri tanımıyorum" derken baba Zeynel ve kızı Zeliha Özkan olayın kediye süt vermekten değil, küfürden kaynaklandığını belirtti.

Sokak hayvanlarını besleyen öğrenciye saldırıda taraflar konuştu

Haber merkezimize gelen Antalya haberine göre, dün sabah saatlerinde Kepez ilçesi Emek mahallesinde meydana gelen olayda Akdeniz Üniversitesi öğrencisi Çağlayan Adil Cansu, bir süre önce evinin önündeki sokak hayvanlarını beslemeye başlamıştı. Soğuk havadan dolayı aracın motor kısmına giren kedileri çıkartan Cansu, kediler için bahçesindeki kaba süt koydu. Ancak kediler yandaki bahçeye kaçınca üniversiteli genç de süt koyduğu kabı, yandaki bahçenin duvarına taşıdı. Bu sırada yan binada oturan Zeynel Özkan, iddiaya göre kendisine tepki gösterdi. Üniversite öğrencisi Cansu ile Zeynel Özkan arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine sesleri duyan Zeynel Özkan'ın kızı ve eşi de aşağıya indi. Görüntülerde Özkan'ın eline sopa alarak Cansu'ya doğru yürüdüğü ve üzerine tükürdüğü görülürken, kızı Zeliha Özkan'ın da önce ayağındaki terliği üniversiteliye doğru fırlattığı ardından da duvardan atlayarak üzerine doğru koştuğu yer aldı.

'SEN KİMSİN SÜTÜ BURAYA KOYUYORSUN DEDİ'

Sabah saatlerinde yan binanın bahçesine kediler içsin diye süt koyduğunu iddia eden Çağlayan Adil Cansu, “Kediler ısınmak için arabanın kaportasına girmişti. Bende yakınlarına süt koydum. Yan binadaki adam buraya neden koyuyorsun şuraya koysana derken aldı sütü döktü. Ben kendisine 'abi' dedikçe saygısızlaşmaya başladı. Sesler artınca adamın ailesi de aşağıya indi. Sırf kediye süt veriyorum diye bana 'sen kimsin sütü buraya koyuyorsun' gibi muhabbetler oldu. Geldiler üzerime tükürmeler mi dersiniz, saldırma mı dersiniz, terlik atma mı dersiniz hepsi çektiğim videoda var. Ben bu durumda kendimi savundum. Kimseye şiddet uygulamadım" dedi.

'SÜTÜ DÖKTÜ SAKİN OLMAYA ÇALIŞTIM'

Böyle bir durumun daha önce başına gelmediğini söyleyen Çağlayan Adil Cansu, “Ben sütü koyduktan sonra motosikletini park etti ve sütü döktü. Ben sakin olmaya çalıştım. Şiddetle çözmeye çalışmadım. Ben öğrenci insanım. Kediyi gördüm ve merhamet ettim, o yüzden süt koydum. Bu kişileri tanımıyorum, daha önce hiç görmedim. Sütü nereye koyduysam 'oraya koyma' dedi. Ben her şeyi videoya çekemedim. Saldırı olduktan sonrasını videoya çekebildim" diye konuştu.

İDDİALARI KABUL ETMEDİLER

Zeynel Özkan ile kızı Zeliha Özkan, üniversite öğrencisi Çağlayan Adil Cansu'nun telefonuyla çektiği ve yaşandığını iddia ettiği olayların o şekilde olmadığını dile getirdi. Baba ve kızı yaşanılan olayların kediye süt vermeden kaynaklanmadığını, Çağlayan Adil Cansu'nun kendilerine ettiği küfürlerden dolayı yaşandığını iddia etti. Zeynel ve Zeliha Özkan, kendilerinin de hayvansever olduğunu ileri sürdü.

'DAHA DÜZGÜN BİR YERE KOY Kİ DÖKÜLMESİN DEDİM'

Çağlayan Adil Cansu'nun sabah saatlerinde apartman bahçesinde yer alan odunluğun kapısının önüne süt koyduğunu ifade eden Zeynel Özkan (57), “Odunluğun kapısının önünde kedi olmamasına rağmen oraya süt koydu. Ben de kendisine 'Sütü buraya bırakma, görmediğimiz için ayağımız çarpıp süt dökülüyor. Daha düzgün bir yere koy ki dökülmesin. Hem de burada hayvan yok' dedim. Ben böyle dedikten sonra bana hakaret etmeye başladı. Ben de kendisine 'ben baban yaşındayım, neden böyle küfrediyorsun, hadi git' dedim. O da bana ben kick bokscuyum, seni döverim demeye başladı. Olay böyle başladı" dedi.

Odunluk kapısını sürekli açıp kapattıkları için koyulan sütlerin döküldüğünü belirten Özkan, “Biz görmediğimiz için ayağımız değiyor ve süt dökülüyor. O süt ziyan oluyor. Biz sütü başka bir yere koy dedik. Ben hayvanları zaten seviyorum. Ondan daha çok hayvanları seviyorum ve hayvan besliyorum" diye konuştu.

'KENDİSİ SÜREKLİ HAKARET EDİYORDU'

Zeliha Özkan ise, “Babamın kavga etmesinden sonra aşağıya indim. Ben aşağıya inince birinin elinde telefonla hakaret edici kelimeler ettiğini gördüm. Dayanamadım ve yaptığın hareketler yanlış, birçok yerde de paylaşım yapılmış bizim üzerimizden. Hatta hakaret edilen yerler vardı, oralar çekilmemiş. Çekim yaptığı esnada ben de tepki gösterdim. Babama hakaret ediyordu ve bende o sinirle terlik fırlattım. Bir de şöyle bir durum var. Kendisinin çekip de paylaşmadığı yerler de var. Hepsini paylaşsın ki ne olduğunu hepimiz görelim. Kendisi sürekli hakaret ediyordu, buradaki komşular da buna şahittir" dedi.

Kedilere karşı kötü bir niyetlerinin olmadığına dikkati çeken Zeliha Özkan, “Bizim zaten yan tarafımızda bir sürü kedi var. Burada besleniliyor. Bugüne kadar kimse kedilere kötü bir tutum sergilemedi. Bizim söylediğimiz sütü başka bir yere koy. Bu söylemimize tepki gösterince olay buraya kadar geldi. Biz ayrıca zaten hayvanları seviyoruz. Bu kişinin yaptığı terbiyesizlik başka da bir şey değil" şeklinde konuştu.

SUR YAPI

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Tahtakale spot

Corendon

Adin

Konyaaltı Belediyesi esnafım

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

SON DAKİKA! İçişleri Bakanlığı'ndan 'mesai saatleri' genelgesi

SON DAKİKA! İçişleri Bakanlığı'ndan 'm..

SON DAKİKA! İçişleri Bakanlığı'ndan 'mesai saatleri' genelgesi
İzmir'de yaşlı çiftin evi alev alev yandı!

İzmir'de yaşlı çiftin evi alev alev ya..

İzmir'de yaşlı çiftin evi alev alev yandı!
3 Mart 2021 Antalya hava durumu! Yağmur geliyor

3 Mart 2021 Antalya hava durumu Yağmur..

3 Mart 2021 Antalya hava durumu! Yağmur geliyor
Seydişehir-Antalya karayolunda ulaşım felç oldu! Yol çekici ve tır geçişlerine kapatıldı

Seydişehir-Antalya karayolunda ulaşım ..

Seydişehir-Antalya karayolunda ulaşım felç oldu! Yol çekici ve tır geçişlerine kapatıldı
SON DAKİKA! Güney Sudan'da uçak düştü! 10 kişi hayatını kaybetti

SON DAKİKA! Güney Sudan'da uçak düştü!..

SON DAKİKA! Güney Sudan'da uçak düştü! 10 kişi hayatını kaybetti
Mersin-Antalya yolu üzerinde çıkan alacak-verecek tartışması cinayetle bitti

Mersin-Antalya yolu üzerinde çıkan ala..

Mersin-Antalya yolu üzerinde çıkan alacak-verecek tartışması cinayetle bitti