MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt

 
Meclis'ten sevindiren Kırcami kararı!

09.08.2019 17:22

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Olağanüstü Meclis toplantısında Kırcami’nin 1/5000 ve 1/1000’lik Nazım İmar Plan Revizyonlarına ilişkin itirazları karara bağladı.

Meclis'ten sevindiren Kırcami kararı!

Antalya Büyükşehir Belediyesi Olağanüstü Meclis Toplantısı bugün 14.30'da gerçekleştirildi.

29 gündem maddesiyle toplanan mecliste Doğuyaka, Topçular, Mehmetçik, Yeşilova, Tarım, Kırcami, Güzeloluk ve Zümrütova Mahallelerinin tamamı ile Fener ve Çağlayan mahallelerinin bir kısmını kapsayan alanda hazırlanan 1/5000 ve 1/1000 ölçekli Nazım İmar Planı revizyonuna ilişkin itirazlar görüşüldü.

Komisyon kararı meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi. 

Oy birliğiyle kabul edildi 

Mecliste 9 mahallenin tamamını ve 2 mahallenin de bir kısmını ilgilendiren Kırcami ile ilgili 1/5000 ve 1/1000 ölçekli Nazım İmar Plan Revizyonuna ilişkin itirazlara ilişkin komisyon kararı oy birliğiyle kabul edildi.

Kararın oy birliğiyle kabul edilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Böcek, bu konuda duyarlılık gösteren siyasi partilere, Büyükşehir Meclis Üyelerine ve emeği geçen herkese teşekkür etti. 

"Bu konunun çok hassas olduğunu gördüm"

Başkan Böcek, “Kırcami vatandaşlarımızın kaderi değildir. Tam 25 yıldır yolun bir tarafında 10 katlı binalar varken, bir tarafta marul dikmeye devam eden vatandaşlarımız olduğunu defalarca söyledik.

Bu konunun çok hassas olduğunu gördüm. Buradaki meclis üyesi arkadaşlarımızın da katkılarıyla Kırcami planlarının oy birliğiyle geçiyor olması Kırcami’nin Antalya’da siyasete alet edilmediğini gösterir” diye konuştu. 

Başkan Uysal da teşekkür etti 

Kararın oy birliğiyle alınmasının ardından açıklamada bulunan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da süreçle ilgili bilgi verdi.

Başkan Uysal, “Geçtiğimiz 5 yıl içinde hiç nefes almadan çalıştık. Bunu bir oy beklentisiyle, vatandaşımız bizi sürekli onore etsin diye yapmadık. Defalarca mesai saatleri dışında, hafta sonları toplantılar yaptık.

5 binlik aşaması 2009 – 2014 sürecinde Büyükşehir’den geçmiş planın binliğini, 18 uygulamasını defalarca revizyon teklif ederek Büyükşehir Belediye Meclisiyle beraber geçtiğimiz süreçte geçirdik.

Geçtiğimiz 5 yılda yapıcı işler yaptık. Bütün meclis üyelerimize teşekkür ederiz” dedi.

Varsak-Yeşiltepe hattı bayramda hizmet verecek

Meclis, 3. Aşama Raylı Sistem Hatları Yapımı İşi bünyesinde yer alan Varsak-Yeşiltepe arası güzergahın işletmesini 1’nci ve 2’nci Hafif Raylı Sistem Hattı yüklenicisi olan Antalya Ulaşım Hizmetleri A:Ş’ye devredilmesini de karara bağladı. 

3. Aşama Raylı Sistem Hattı’nın Varsak-Yeşiltepe arasındaki güzergah Kurban bayramının birinci günü olan 11 Ağustos Pazar hizmet vermeye başlayacak. Hat bayram süresince ücretsiz yolcu taşıyacak. 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto