MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın

Yörükoğlu sütKonyaaltı Belediyesi önce üretip sonra tüketiyor

05.08.2022 13:25

Antalya haber... Konyaaltı Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde yer alan parklardaki mobilyaları bünyesinde yer alan marangoz atölyesinde üretip vatandaşın kullanımına sunuyor.

Konyaaltı Belediyesi önce üretip sonra tüketiyor

Antalya haber... Konyaaltı Belediyesi, bölgedeki parklarda kullandığı mobilyaları Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı marangoz atölyesinde üreterek hem belediye ekonomisine katkı sağlıyor, hem de belediyenin iş gücü verimli çalışmalara dönüşüyor. Konyaaltı’nın daha modern ve yaşanabilir bir yer olması için çalışan ekipler, usta ellerden çıkan düşük maliyetli ve kaliteli park mobilyalarını vatandaşların kullanımına sunuyor. Vatandaşların açık alandaki ihtiyaçlarını karşılayan ve keyifli vakit geçirmelerine olanak sağlayan park mobilyalarının üretimini belediye bünyesindeki atölyelerde yapıp daha düşük bütçelerle, daha çok yurttaşa hizmet götürdüklerine dikkat çeken Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, "Vatandaşlarımızın vergilerinin bir kuruşunu bile israf etmemek için titizlikle çalışıyoruz. Kendi atölyelerimizde öz kaynaklarımızla gerçekleştirdiğimiz üretimlerden sağladığımız tasarrufla vatandaşlarımız için daha çok hizmet imkanı buluyoruz. Yurttaşlarımızın memnuniyeti için emek harcayan mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum’’ dedi.

"TÜM İŞLER AYNI YERDE YAPILIYOR"

Park ve Bahçeler Müdürlüğünün altı kişilik marangoz ekibi ile üretim gerçekleştirdiğini söyleyen atölye şefi Zeki Güner, park ve bahçelerde kullanılan ahşap ürünlerin bu atölyede çalışan ekibin elinden çıktığını söyledi. Parklarda kullanılan ürünlerin belli evrelerden geçerek son halini aldığını vurgulayan Güner, bankların, kaynak atölyesinde iskeletinin hazırlandıktan sonra ahşap atölyesine getirildiğini, burada uygun ölçülere getirilen ahşapların iskeletlerin üzerine montajlanarak kullanıma hazır hale getirildiğini kaydetti. Vatandaşlardan ve kamu kurumlarından gelen park mobilyası taleplerinin de değerlendirildiğini belirten

"İŞÇİLİKTEN CİDDİ TASARRUF VAR"

Güner, bu taleplerin içerisinden uygun görülen yerlere ekipler tarafından park mobilyalarının yerleştirildiğini söyledi. Üretim maliyetinin düşüklüğüne de dikkat çeken Güner, “Park mobilyalarının üretimini ve montajını arkadaşlarımız yaptığı için bu konuda işçilikten ciddi bir tasarrufumuz var. Üretimin dışında, ürünlerin tamir ve bakımlarını da ekip arkadaşlarımız yaptığı için bu anlamda da tasarruf ettiğimizi söyleyebilirim’’ dedi.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Antalya’da satılan üç konuttan birini yabancılar aldı

Antalyada satılan üç konuttan birini y..

Antalya’da satılan üç konuttan birini yabancılar aldı
Pakistan'da katliam gibi kaza! 8 ölü 32 yaralı var

Pakistan'da katliam gibi kaza! 8 ölü 3..

Pakistan'da katliam gibi kaza! 8 ölü 32 yaralı var
Ermenistan'da havai fişek deposundaki faciada can kaybı 16'ya yükseldi

Ermenistan'da havai fişek deposundaki ..

Ermenistan'da havai fişek deposundaki faciada can kaybı 16'ya yükseldi
Antalya'da 7 yaşındaki torununa kavuşan dede gözyaşlarını tutamadı

Antalyada 7 yaşındaki torununa kavuşan..

Antalya'da 7 yaşındaki torununa kavuşan dede gözyaşlarını tutamadı
Başkan Topaloğlu'ndan her projeye destek sözü

Başkan Topaloğlundan her projeye deste..

Başkan Topaloğlu'ndan her projeye destek sözü
Alanya'da motosiklet ile otomobil çarpıştı! 1’i ağır 2 yaralı

Alanya'da motosiklet ile otomobil çarp..

Alanya'da motosiklet ile otomobil çarpıştı! 1’i ağır 2 yaralı