MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Kırcami bölgesine yönelik imar planı ile ilgili karar iptal edildi

15.12.2020 15:31

Antalya haber...Kırcami bölgesine yönelik imar planı ile ilgili karar Antalya 1. İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi.

Kırcami bölgesine yönelik imar planı ile ilgili karar iptal edildi

Haber merkezimize gelen Antalya haberine göre; Antalya'da Kırcami bölgesinin 30 yılı aşkın süredir devam eden imar soruna ilişkin olarak Şehir Plancıları Odası tarafından açılan dava görüldü. Antalya 3T'nin aktardığına göre; Kırcami bölgesine yönelik imar planı ile ilgili karar Antalya 1. İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi.

Davayla ilgili bugün çıkan kararda şu ifadelere yer verildi:

‘"Antalya’da Doğuyaka, Topçular, Mehmetçik, Güzeloluk, Zümrütova, Yeşilova, Kırcami, Alan mahallelerinin tamamı ile Fener ve Çağlayan mahallelerinin bir kısmını içeren alanda Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin kararıyla onaylanan 1/25.000 ve 1/5000 ölçekli nazım imar planı reziyonlarının daha yeni bilirkişi incelemesi yapılan ve henüz mahkemece karar verilmemiş olan dava konusu bir planda bilirkişi raporunun plan revizyonu gerekçesi olamayacağı, mahkemece hüküm verilmemiş bir bilirkişi raporuna göre sosyal donatı eksikliklerinin mevcut imar planında yeşil kuşak olarak ayrılan alandan karşılanarak, yeşil alanların devamlılığının kesilmesi ile plan revizyonu yapılması planlama tekniğine aykırı olduğu, kentlinin yeşil alan kullanımını oldukça kısıtlayan bir planlama niteliğinde olduğu, plan kararlarının kent bütünü verileri ile plan revizyonu gerekçelerinin tutarsız olduğu, planlama ve şehircilik ilkelerine Uygun olmayan bir şekilde planlama alanının nüfus projeksiyon hesabının ilçeler bazında ayrı ayrı ifade eder…"
 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3