MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

 
Kaleiçi'nde resim çalıştay sergisi

07.09.2019 15:32

Antalya Kaleiçi’nde geçtiğimiz aylarda yapılan 1. Uluslararası Sanat Çalıştayı Dr. Melek Günbey’in Küratörlüğünde Hadriyanus Hotel bahçesinde gerçekleştirildi.   

Kaleiçi'nde resim çalıştay sergisi

Aralarında Türkiye, Rusya, Avusturya, Arap Emirliklerinden 19 sanatçının katılımı ile yapılan Akdeniz ve Isparta Süleyman Demirel Üniversitesinde Akademisyenlerin katılımı ile gerçekleşen çalıştayda sergilenen resim, keçe, seramik geleneksel el sanatları dallarında ortaya çıkan çalışmalar bir kez daha otelin bahçesinde sergilendi. 

Resim sanatına katkı

Sergide daha çok serbest çalışma ve Kaleiçi’nden kesitler ve alıntıların konu edildiği resimler yer alıyor.

Sergi ile ilgili açıklamada bulunan Güzel Sanatlar Derneği (GÜSAD) Başkanı  Ertuğrul Hepgüzel, Haziran ayında açılan serginin devam ettiğini belirtti. 

Hepgüzel, “Resim sanatının Antalya’da daha çok kişilere ulaştırılması ve sevdirilmesi amacıyla serginin devamlılığını sağladık. 

Çalıştayların sık sık yapılmasındaki amacımız ise Antalya’nın resim sanatı kültürüne katkı sağlanması içindir. 

Gelecek yıl ikincisini gerçekleştireceğimiz çalıştayımıza daha çok yabancı konukların ve sanatçıların katılacağını şimdiden belirtmek isterim” dedi 

Yerel yönetimlerden yeni galeriler

Antalya’da resime olan ilginin azaldığını belirten Hepgüzel, “Sanat severler sergilere ilgi göstermekte. Amacımız her kesime ulaşarak herkesin bu sanattan dem almasıdır. 

GÜSAD olarak Antalya’mızda daha güzel galerilerin yapılması ,modern ve çağdaş galeriler yapılarak halkın ilgisinin çekilmesini arzu ediyoruz. 

AVM’lerde bizlere sunulan fırsatlar için tüm alışveriş merkezi yöneticilerine teşekkür ederiz. 

Ancak şehir merkezinde yerel yönetimlerin elinde bulunan birçok alanlar resim galerisi olarak yenilenebilir ve yeniden yapılabilir. 

Buralara daha çok resim sanatını sevenler geliyor. 

AVM’lerin uzak oluşu nedeniyle özellikle sergilerimize gelmelerini beklediğimiz sanat severlere maalesef bu mesafe uzaklığı nedeniyle ulaşamamaktalar” şeklinde konuştu.

 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto