MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

1 mayıs

Fenix center
Kabinsiz plajlarda 20 ölüm!

20.07.2019 09:49

Eski belediye başkanı Hasan Sipahioğlu döneminde Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Projesi kapsamında Alanya plajlarına kazandırılan sağlık kabinleri atıl vaziyette kaderine teslim kalırken, bugüne dek Alanya sahillerinde 16’sı yabancı turist olmak üzere 20 kişi boğularak hayatını kaybetti.

Kabinsiz plajlarda 20 ölüm!

Yeni Alanya'dan Ceren Şahin'in haberine göre; Antalya'nın Alanya ilçesinde deniz, kum ve güneş üçgeninde inşa edilen Alanya turizmi için denizde güvenliği sağlamak büyük önem arz ederken, 2019 turizm sezonunu henüz ortalamamıza rağmen Alanya’da yaşanan ölümlü boğulma vakası 20’ye ulaşmış durumda.

Yaşanan vakalarda hayatını kaybedenlerin 16’sı ise yabancı turist. Yani, büyük mutluluk içerisinde tatile geldikleri Alanya'dan bir tabut içerisinde ülkelerine dönen 16 turist.  

Turist ölümleri herkesin dikkatini çekti 

Alanya’da yaşanan turist ölümleri herkesin dikkatini çekerken, konuyu sosyal medya hesabı üzerinden değerlendiren Yeni Alanya Köşe Yazarı Feyzi Açıkalın “Farkında mısınız? Bir Rus’un ölüm haberini almadığımız gün yok gibi sanki! Ya otel odasında ölü bulunuyorlar, ya trafikte katliama uğruyorlar ya da denizde boğuluyorlar. Tövbe yarabbi, şakası bile kötü ama belediye anonsuna Rusça bilen personel gerekecek galiba!” ifadelerini kullandı. 

"Önlemler artırılmalı"

Öte yandan Kleopatra Otelciler Birliği Başkanı Servet Şakiroğlu da sayının tedirginlik verici olduğunu ifade ederek güvenlik önlemlerinin arttırılması gerektiğini belirtti. 

Şakiroğlu, “20 kişiyi denizde boğulmaları sonucu kaybetmiş olmamız elbette ki Alanya açısından olumsuz bir durum. Hoş değil. Gerekli önlemlerin alınması, alınan önlemlerin arttırılması gerekiyor. Sahillerde ALTİD’in koordine ettiği cankurtaranlar var. Bunu güvenlik kurumları sağlıyor. Sayıların arttırılması gerekiyor.

Misafirlerimizin bu noktada bilincini de arttırmamız gerekiyor. Zira misafirlerin kurallara riayet etmediğini gözlemliyoruz. Geçtiğimiz yıllara oranla bu sene deniz çok dalgalı. Dalgalı deniz boğulma riskini arttırıyor.

Turistin bilinçsiz olması ve kurallara uymaması da artan riski perçinliyor, sonuç kaçınılmaz olarak boğulma oluyor. Sağlık kabinleri daha önce faal durumdaydı. Yeniden düzenlenmesi gerektiği kanaatindeyim. Mutlaka faydası olacaktır.

Yanı sıra alkol kullanımı noktasında da otellerin bir düzenlemeye gitmesi gerektiğini düşünüyorum. Dalgalı denizde halihazırda dikkatli olması gereken turistler, alkolle birlikte tehlikenin boyutunu tasavvur edemeyebiliyor, açılıyor, geri dönemiyor.

Oteller, içki verilen saatlerde sınırlamalara gidebilir” dedi.
 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs

1 mayıs konayaaltı