MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın

Yörükoğlu süt

Konyaaltı Belediyesi

Fenix center
Usta yazarımız Mustafa Kozak yetkililere seslendi: O ağaçlar köklenip bir başka yere dikilemez miydi?

28.01.2021 12:33

Usta gazeteci Mustafa Kozak, bu haftaki "Her şey çok güzel ama o ağaçlara yazık olmuş" başlıklı yazısında Aksu'da yıkılan belediye binasının bahçesindeki portakal ağaçlarının kesilmesine dikkat çekti. Kozak yetkililere, "O ağaçlar köklenip bir başka yere dikilemez miydi" diye sordu.

Usta yazarımız Mustafa Kozak yetkililere seslendi: O ağaçlar köklenip bir başka yere dikilemez miydi?

MYGazete.com'un usta yazarı gazeteci Mustafa Kozak, bu haftaki köşesinde Antalya'nın Aksu ilçesindeki yıkılan ve yerine millet bahçesi yapılacak olan bina ile birlikte çok sayıda portakal ağacının kesilmesi ile ilgili duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Olaydan Aksu Öğretmen Okulu'nun eski öğrencilerinden emekli bir öğretmenin telefonuyla haberdar olduğunu belirten Kozak yazısında, “O ağaçlar köklenip bir başka yere dikilemez miydi. Ya da kesilmeden oldukları yerde kalamaz mıydı. Ya da Öğretmen Okulunun mezunlarına bir anı olarak verilemez miydi” diye sordu.

İşte Mustafa Kozak'ın o yazısı:

"Sevgili okurlar Antalya’nın Aksu ilçesi Macun Mahallesi’ndeki 1990’lı yıllarda inşa edilen eski belediye hizmet binası yıkılmış. Bu bina uzun süredir ilçe kaymakamlığı tarafından kullanılıyordu. Altında dükkanlar ve düğün salonu vardı. Bu binanın olduğu yere millet bahçesi yapılacakmış. Altında ise yüzlerce araçlık bir otopark inşa edilecekmiş.
Yıkılan bu belediyenin bahçesinde çok sayıda portakal ağacı vardı. Ancak yıkılan binayla birlikte bahçedeki o portakal ağaçları da kesilmiş.

Olaydan Aksu Öğretmen Okulu'nun eski öğrencilerinden emekli bir öğretmenin telefon açmasıyla haberdar oldum.
Arayan emekli öğretmen dedi ki; “Aksu Öğretmen Okulu’nun olduğu bölgede geçmişte Köy Enstitüsü vardı. Köy Enstitüleri kapanınca burası Öğretmen Okuluna dönüştürülmüştü. Okulun Tarım dersinde bizlere fidan diktirilirdi. Alanya yoluna kadar uzanan bahçeyi biz öğrenciler tarım dersinde ağaçlandırmıştık. Çam fidanları okaliptüs fidanları diktik. Okulun bahçesine de portakal fidanları diktik. Belediye binası da o dönemde okulun bahçesiydi. O bahçedeki ağaçları da biz dikmiştik. 1990’lı yıllarda Belediye binası inşa edildiğinde bahçedeki ağaçlara dokunulmamıştı. Sonra Aksu ilçeye dönüştürülünce Çalkaya tarafında yeni bir belediye hizmet binası yapıldı. Bu binaya da Kaymakamlık taşınmıştı. Fakat bu binanın kuzeyindeki okulun bahçesine yeni bir kaymakamlık binası yapılmasına karar verildi. TOKİ tarafından yaptırılan yeni kaymakamlık binası tamamlanma aşamasına gelince öndeki eski belediye binasının yıkımına başlandı. Yakında kaymakamlıkla birlikte diğer kamu kurumları bu binaya taşınacakmış. Eski belediye binasının olduğu yere Kent Meydanı yapılacağı açıklanmıştı. Ama şimdi millet bahçesi yapılacağı söyleniyor. Eski belediye hizmet binası da bu kapsamda yıkılmış. Ama binanın yıkımı ile birlikte bahçedeki ağaçlar da kesilmiş.” "

Mustafa Kozak'ın yazısının devamını okumak için TIKLAYIN.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Son model cep telefonlarında yeni trend: Kiralama

Son model cep telefonlarında yeni tren..

Son model cep telefonlarında yeni trend: Kiralama
12 Mayıs Salı Antalya'da hava durumu

12 Mayıs Salı Antalyada hava durumu

12 Mayıs Salı Antalya'da hava durumu
İsrail Gazze’ye yeni saldırı! Hamas Tel Aviv’e 130 roket attı

İsrail Gazze’ye yeni saldırı! Hamas Te..

İsrail Gazze’ye yeni saldırı! Hamas Tel Aviv’e 130 roket attı
Şampiyonluk düğümü son haftaya kaldı! İşte son puan durumu ve kalan maçlar

Şampiyonluk düğümü son haftaya kaldı İ..

Şampiyonluk düğümü son haftaya kaldı! İşte son puan durumu ve kalan maçlar
Fenerbahçe, şampiyonluk yolunda ağır yaralı...

Fenerbahçe, şampiyonluk yolunda ağır y..

Fenerbahçe, şampiyonluk yolunda ağır yaralı...
Farklı galibiyetle Galatasaray zirveye ortak

Farklı galibiyetle Galatasaray zirveye..

Farklı galibiyetle Galatasaray zirveye ortak