MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Sağlığınız için kulaç atın!

23.07.2019 21:30

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte sıcaktan bunalanlar kendilerini havuz ve denizin serin sularına bırakıyor. Yüzmenin yararları herkes tarafından biliniyor. Yüzmek birçok hastalığa karşı etkili olmakla beraber özellikle kulaç atmak vücuda büyük fayda sağlıyor.

Sağlığınız için kulaç atın!

Suyun efsane ve büyüleyici tedavi eden özellikleri sayılmayacak kadar çok.

Vücudumuzun yüzde 90’nının suyla kaplı olması da su ile insanın ne kadar yakın temas içinde olduğunun bir göstergesi. 

Su en rahatlatıcı araç. Yüzme ise suyun gücüne karşı koyarak kasları çalıştıran ve diğer tüm klasik egzersizlerden daha etkili bir spor. 

Yüzme ve kulaç atmanın yani suyla temas etmenin faydaları sayılmayacak kadar çok. Kulaç atmanın ve yüzmenin sağlığa olumlu etkisi de herkes tarafından biliniyor. 

Kulaç atmak eklem ve dokuların vücudun diğer bölgeleriyle işbirliği içinde veya bağımsız olarak çalışması için omurga üzerindeki baskıyı azaltmada yardımcı oluyor.

Eğer kemik iltihabı gibi sorunlarınız varsa yüzün ve bol bol kulaç atın. Yüzme bütün kas gruplarını eşit şekilde çalıştırır, eklem ve kemiklerin korunmasına yardımcı olur.

Suyun içinde kemikler ve eklemler daha da rahatlar.

Yüzme vücudunuza sağladığı bu faydaların yanında ayrıca kilo vermenize de yardımcı olacak ve vücudunuzu şekillendirecektir. Ayrıca yüzen bir insan yaklaşık 600 kalori yakmış olur.

Yüzme astım hastalarına da iyi gelmekte. Yüzme  Kolestrol seviyesini düzenlemekte.  Geleneksel spor salonu ve koşuya göre daha yaklaşık 3 ila 5 kat daha fazla kalori harcanan ve enerji üretimi sağlanan yüzmeyle kolesterol de dengede tutulur

Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Yüzme kalp hastalarına önerilmemektedir.

 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı