MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
MHP’den ihraç edilen Cemal Enginyurt'un 'FETÖ' paylaşımı gündem oldu!

13.12.2020 19:11

Geçtiğimiz aylarda MHP’den ihraç edilen ve bağımsız olarak hizmet vermeye devam eden Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla yine dikkatleri üzerine çekti. 

MHP’den ihraç edilen Cemal Enginyurt'un 'FETÖ' paylaşımı gündem oldu!

21 ve 27. Dönem Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “FETÖCÜLER ŞEREFSİZDİR dedim, sayfamı takipten çıkanlar oldu. Sayfamı takip edenlere duyurulur. FETÖCÜLER ŞEREFSİZDİR” İfadelerini kullandı. 

Cemal Enginyurt’un Fetöcülere ettiği küfür sonrasında hesabından çıkanların kimler olduğu merak uyandırdı. Enginyurt’un bu paylaşımla yakından tanıdığı isimleri kastettiği öne sürülerek,”Kim bu Fetöcüler açıklayın” çağrıları yapıldı. 
İşte Cemal Enginyurt’un o paylaşımı ve gelen yorumlar;

ENGİNYURT MHP'DEN NEDEN İHRAÇ EDİLDİ?

Cemal Enginyurt, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin fındık rekoltesi açıklamasına sert tepki göstermişti. Enginyurt Pakdemirli'nin rekolteyi beklenenden yüksek açıkladığını savunmuş ve AK Parti'nin MHP'yi yok saydığını dile getirerek, "Tarım bakanı ne istiyorsun sen bizden? Niye davet etmiyorsun bizi? AK Partililer niye çağırmıyorsunuz bizi. Ne yaptık size? Muhalefet mi ettik? Her yerde savunuyoruz, her yerde anlatıyoruz.

Cumhur İttifakı'ndan başka bir şey söylemiyoruz. Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar" demişti.

'ÜLKÜCÜLÜĞÜMÜ ALAMAZSINIZ'

Bu sözleri üzerinde parti disiplin kuruluna sevk edilen Enginyurt alınan karar kapsamında MHP'den ihraç edilmişti. İhraç kararından sonra da açıklamada bulunan Enginyurt, "MHP den ihraç ettiniz! Ülkücülüğümü almadınız, alamazsınız. İhraç edenler! Bir gün sıra size de gelir. Konuşmamı kesemezsiniz, kesemeyeceksiniz. Ülkücülerin sesini kimse kesemez. Millet, devlet ve ordular için hep doğruları konuşan olacağım" ifadelerini kullanmıştı.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı