Isparta Valiliği, Keçiborlu Kaymakamlığı, Keçiborlu Belediyesi, Lavanta Kokulu Köy Kadın Kooperatifi ve Isparta Kültür Turizm Derneği işbirliğiyle düzenlenen festival 22-23-24 Temmuz tarihlerinde Lavanta Kokulu Köy olarak bilinen Kuyucak’ta gerçekleşecek. Bu yıl ilk kez düzenlenen festivalde, ziyaretçiler lavanta bahçelerindeki atölyelerde lavanta bitkisini kullanarak çeşitli ürünlerin yapımını deneyimleyebilecek. Atölyelerin yanı sıra müzik dinletileri, dans gösterileri, çocuk etkinlikleri ile ziyaretçiler farklı bahçelerde çeşitli etkinliklerle karşılanacak. Gerçekleşecek konserlerle Kuyucak’ta festival coşkusu yaşanacak. Ayrıca ziyaretçiler, lavanta bahçelerinde Kuyucak Köyü’ne özgü lavanta ürünlerini tadabilecek.