MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Vaka sayısı tırmanışa geçti... Peki 65 yaş ve üstüne sokağa çıkma yasağı mı geliyor?

26.10.2020 17:26

Koronavirüs vaka sayılarının artmasından dolayı 65 yaş ve üstüne sokağa çıkma kısıtlaması mı geliyor sorusu gündem oldu. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan 65 yaş ve üstü vatandaşlar, sokağa çıkma yasağı hakkında yapılan haberleri takip etmeye başladı. Peki 65 yaş ve üstüne sokağa çıkma yasağı mı geliyor ?

Vaka sayısı tırmanışa geçti... Peki 65 yaş ve üstüne sokağa çıkma yasağı mı geliyor?

Koronavirüs salgının ilk başladığı dönemlerde, riskli grupta olan 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız için sokağa çıkma yasağı gelmiş, bir süre sonra da bu yasak kısıtlamaya dönmüştü. Haftanın belirli günleri ve saatlerinde sokağa çıkma izni olan 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız kış aylarının gelmesi ve vaka sayılarının artması ile tedirgin olmaya başladılar. 65 yaş üstüne tekrar sokağa çıkma yasağı mı gelecek araştıran vatandaşlar, konuyla ilgili haberleri takip ediyor. Peki 65 yaş ve üstüne sokağa çıkma yasağı mı gelecek?

65 yaş ve üstüne sokağa çıkma kısıtlaması tekrar gündeme

65 yaş ve üstüne sokağa çıkma yasağı mı geliyor sorusu binlerce kişinin merak ettiği sorulardan birisi oldu. Havalar mevsim normallerinin üstündeki sıcaklıkta gitse de Kasım ayının gelmesiyle vatandaşlar tedirgin oldu. 65 yaş ve üzerinde olan vatandaşlar, koronavirüs salgını için riskli grupta yer alıyor. Geçtiğimiz Mart ayında koronavirüsün ülkemizde de görülmeye başlamasının ardından 65 yaş üstü kişilere ilk olarak sokağa çıkma yasağı gelmişti.

Aylarca yasağa uyarak sokağa çıkmayan 65 yaş ve üstü vatandaşlarımıza ilerleyen günlerde, belirli gün ve saatlerde sokağa çıkma izni verilmişti. Kış ayının tekrar yaklaşmasıyla ve koronavirüs vaka sayılarının artmasıyla birlikte 65 yaş ve üstüne sokağa çıkma kısıtlaması tekrar gündeme geldi. 

MYnet.com'un haberine göre, 65 yaş üstüne sokağa çıkma kısıtlaması mı gelecek merak edien vatandaşlara henüz bu şekilde genel bir açıklamanın olmadığını fakat vaka sayıları gün geçtikçe arttığı için her an böyle bir karar alınabileceğini belirtelim. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın son yaptığı açıklamalarda büyük şehirlerimizde koronavirüs vaka sayılarında artış yaşandığı açıklanmıştı. 65 yaş ve üstüne sokağa çıkma kısıtlaması geldiğinde haberimizde yer vereceğiz.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3