MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Sektör profesyonelleri bu fuarda buluştu

23.02.2019 15:07

Uluslararası İstanbul Kırtasiye-Ofis Fuarı bugün 25’inci kez sektör profesyonellerini buluşturdu.

Sektör profesyonelleri bu fuarda buluştu

Türkiye’nin en köklü ihtisas fuarlarından ‘Uluslararası İstanbul Kırtasiye-Ofis Fuarı’ bugün 25’inci kez sektör profesyonellerini buluşturdu. Tüm Kırtasiyeciler Derneği’nin (TÜKİD) desteği ile 3’üncü kez TÜYAP’ta gerçekleşen fuara Antalya Kırtasiyeciler Odası da 60 üyesi ile katıldı.

Antalya Kırtasiyeciler ve Fotoğrafçılar Odası Başkanı Mehmet Bayrak geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda isteyen tüm üyelerini fuara ücretsiz götürdüklerini belirterek, “Daralan piyasada kırtasiyeci esnafının sektördeki yeni ürünleri bir arada görmesi, önümüzdeki yılın ürünleri için sipariş vermesini sağlayan fuarları önemsiyoruz. Bizlere bu imkanı sağlayan Tüm Kırtasiyeciler Derneği'nin (TÜKİD) Başkanı Vecdet F. Şendil’e de sektörümüz adına plaket takdim ettik” dedi.

Tüm Kırtasiyeciler Derneği'nin (TÜKİD) desteğiyle düzenlenen ve 3’üncü kez TÜYAP’ta yapılan ihtisas fuarı böylece çeyrek asrı geride bıraktı. Fuarın uluslararası bir nitelik kazanarak sektörün en değerli organizasyonlarından biri haline geldiğini ifade eden TÜKİD Başkanı Vecdet F. Şendil, “Sudan’dan Çin’e kadar geniş bir katılım talebi söz konusu. Afrika ve Doğu Avrupa pazarlarıyla ilişkilerimizin belirgin bir gelişim gösterdiği gelen taleplerden anlaşılıyor” dedi.

Ücretsiz konaklama

2018 yılında Anadolu’dan fuara katılan yaklaşık 1.500 perakendeciye 3 geceye kadar ücretsiz konaklama imkânı sağladıklarını belirten Şendil, bu yıl hem konaklayan kişi sayısını hem de konaklamaların çeşitliliğinin arttığını belirtti.

Şendil şöyle devam etti:

"Küçük ölçekli perakendecilerimize ilham vermesini umut ettiğimiz 'Perakende Eğitim Programı'mız fuar boyunca misafirlerimizin katılımlarına açık olacak. Bir de yarışma projemiz var. Çalışmalarımızı ilham verici aktiviteler üzerinde yoğunlaştırdık." 

200 milyon liralık ticaret hacmi

Fuarın sonunda sadece yurt içi pazarda 200 milyon liralık bir ticaret hacmi doğurmasını beklediklerini anlatan Şendil, “Fuarımız sektörün profesyonellerine hitap ettiği için perakende kanalı yıllık siparişlerinin önemli bir bölümüne bu dönemde karar veriyor” dedi.

Geçen yıl sektörün sadece defter, kalem, silgi gibi geleneksel kırtasiye ürünleri için toplam ihracat hedefinin 500 milyon dolar olduğunu belirten Şendil, “Bakanlığımızın paylaştığı bilgilere göre elektronik ofis malzeme ve ekipmanlarıyla birlikte 3.2 milyar doları bulan bir sektör ihracatı söz konusu. Toplam ithalat ise 3.6 milyar dolar civarında. Sektörün geçmiş yıllardaki rakamlarıyla karşılaştırıldığında dışa bağımlılığın her geçen yıl azaldığı görülüyor” ifadelerini kullandı.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3