MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Vinello müzik grubu efsaneleşiyor 

14.12.2019 11:38

Tamamı müzik alanında ihtisas yapmış müzik öğretmenliği bölümü mezunu tecrübeli eğitimci müzisyenlerden oluşan Vinello Müzik Grubu ününü ve performansını Antalya dışına taşıyor.

Vinello müzik grubu efsaneleşiyor 

Çok kısa süre içerisinde gösterdikleri performans ve yaptıkları müzik ile dikkatleri üzerine çeken Vinello Müzik Grubu 6 eğitimci müzisyenden oluşuyor. Grubun Sözcüsü Selin Dilek yaptığı açıklamada, Antalya’nın böyle bir oluşuma ihtiyacı olduğunu gördüklerini ve özellikle karşılama müzik organizasyonlarında ciddi bir boşluğun olması nedeniyle bu grubu oluşturduklarını belirtti. 

Eğitimci müzisyenler

Selin Dilek, “Her şeyden önemlisi ulusal ve uluslararası müzik kültürünü doğru ve gerçek sesleriyle aktarmayı önemsedik. Alanının en iyisi eğitimci müzik insanları bu anlayışla grubumuzu oluşturdu. 6 kadın müzisyen yanında ayrıca bir de üç kişilik erkek Vinello grubumuz bulunuyor. Antalya’da çok kısa süre içerisinde ortaya koyduğumuz performansımız ülkemizin değişik illerinden de davetler alıyor.Bu davetlere zaman zaman katılıyoruz” dedi

Kaliteli müzik yapıyorlar

Selin Dilek sosyal medya da ve çeşitli görsel yayın yapan televizyon kanallarında sık sık yer almaktan büyük memnunluk duyduğunu belirtti. Dilek, “İnsanların ve sanat severlerin gördük ki gerçekten kaliteli müzik yapıldığında ilgisi büyük oluyor. Bizlerde bu ciddiyet ile hazırlanıyor ve programlarımıza çıkıyoruz. Her hafta bir araya geliyor programlar öncesinde çalacağımız parçalar üzerinde çalışmalar yapıyoruz” diye konuştu.

Vizyon ve misyon

Dilek, “Vizyon ve misyonumuz, müziği öğretmek, enstrüman tekniklerini bilmek, çalgısına hakim olmak, şarkılara ses ve enstrümanlarla eşlik edebilmek, kendi çalgısının yanında piyano çalmak, çocuklarla şarkı söylemek, toplu çalma-söyleme becerisine sahip olmak, ulusal ve uluslararası müzik kültürünü bilmek bir müzik eğitimcisinin yeterliklerindendir. Biz bunlarla yetinmeyip, çalgılarımızı daha da aktif kullanmayı tercih eden idealist eğitimcileriz.

Yıllardır bireysel olarak okul sahnelerinde, toplantılarda, özel günlerde çalıyor kurumumuzun müzik organizasyonlarında görev alıyoruz. Antalya’da yollarımız kesişti ve müziğin diliyle biz de birleştik.

2018 Ocak ayından beri çalışmalarımıza devam ediyor, açılış, kokteyl, gala, misafir karşılama, düğün ve nişan girişlerinde çalıyor müzik eğitimi tecrübemizin yanında profesyonel bir şekilde müziğimizi de icra ediyoruz. Grubumuzda yan flüt, keman, viyola, viyolonsel (çello) gitar bulunmakta olup isteğe göre ikili, üçlü, dörtlü gruplar halinde ve mekân konseptine ve arzunuza göre beyaz, siyah, kırmızı, gümüş kıyafetlerimizle etkinliğinizi renklendiriyoruz” dedi.


 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı