MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Dünya'yı 30 dakikada yok edebilmek mümkün mü?

05.02.2020 11:20

National Interest dergisi tarafından yapılan bir araştırmada, 3’ü Rusya’ya, 2’si ABD’ye ait, dünyayı 30 dakikada yok edebilecek beş denizaltının varlığı gözler önüne serildi.

Dünya'yı 30 dakikada yok edebilmek mümkün mü?

National Interest dergisinde yer alan makalede yazılanlara göre, dünyayı yok etme kapasitesine sahip 5 denizaltının bazıları faaliyette, bazıları ise yakında kullanıma girecek.

288 şehri küle çevirebilir 

Bu denizaltıların tek bir tanesinin dahi şehir büyüklüğünde 288 hedefi radyoaktif küle dönüştürebileceğinin altı çiziliyor. Üçüncü Dünya Savaşı’nın çıkması halinde bu denizaltıların mevcut silahlarıyla medeniyetin sonunu getirebileceği vurgulanıyor. 

En sessiz balistik füze denizaltısı 

Listeye göre, Rusların Borei denizaltıları, ‘dünyanın en sessiz balistik füze denizaltıları’ olarak tanımlandı. Proje 667BDRM’den ‘Dolphin ve proje 885M’den ‘Yasen-M’ denizaltıları da listede yer alan diğer denizaltılar.

2 bin kilometre uzaktan vurabilir 

Makaleye göre Yasen-M denizaltısı ABD’nin doğu kıyısına iki bin kilometre yaklaşabilir ve bu mesafeden Büyük Göller Bölgesi uzaklığındaki hedefleri imha edebilir.

ABD’nin biri hazır diğeri yolda 

ABD denizaltıları arasında ise Ohio ve gelecek yıl inşa edilip 2031 yılında kullanıma geçirilmesi planlanan Columbia denizaltıları sıralandı.


 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı