AFAD'a 60'dan fazla ihbar yapılırken, Yıldırım ilçesinde Karınca Deresi taştı, yüksek kesimlerden gelen sel sularının getirdiği taş ve kaya parçaları da Teferrüç Mahallesi 3. Taşlı Sokak'ta 4 aracı, yaklaşık 100 metre sürükledi. Sel nedeniyle yollarda bulunan parke taşları da sökülürken, bölgeye ulaşmaya çalışan araç sahipleri zor anlar yaşadı. İhbarla bölgeye çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Ekiplerin bölgedeki incelemesi sürüyor.

METRO İSTASYONUNU SU BASTI

Öğlen saatlerinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle Kestel-Uludağ Üniversitesi metro hattının Odunluk İstasyonu'nu su bastı. Metro istasyonunun duvarlarından ve metro hattından akan sular nedeniyle ulaşımda, zor anlar yaşandı.

4 ay önce alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulan sürücü, alkollü kaza yaptı 4 ay önce alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulan sürücü, alkollü kaza yaptı

Öte yandan sağanak nedeniyle Yenişehir ilçesinin kırsal mahallelerinde ev ve tarım arazilerini su bastı. İtfaiye ve belediye ekiplerinin bölgedeki çalışmaları sürüyor.

Kaynak: DHA