banner302


banner228
15 Kasım 2020 Pazar 15:29
Meclis Üyesi Büşra Özdemir, "Sebebiyet verenler başkana açıklayacak!"
banner348

Haber merkezimize gelen Antalya haberine göre Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde Mehmet Hacıarifoğlu’nun vekilliğini kaldıran Başkan Böcek’in Vekil olarak atadığı Avukat Büşra Özdemir, İçişleri Bakanlığı’nın yazısı sonrası bir açıklama yaparak “Başkanımızın yetkisini hangi koşulda kullanacağının tartıştırılmasına sebebiyet verenlerin ve buna ortam hazırlamaya devam edenlerin makamın asıl sahibi olan başkanımızın göreve döndüğü zaman kendisine açıklamak zorunda kalacağı şeyler eminim ki olacaktır” dedi.

‘"BUNA ORTAM HAZIRLAMAYA DEVAM EDENLER!"

Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Büşra Özdemir'in, Muhittin Böcek tarafından 23 Kasım'dan sonra Başkanvekili olarak atamasına İçişleri Bakanlığı İller İdaresi tarafından atamanın "yok hükmünde" olduğu yönünde görüş bildirmesi üzerine, Büşra Özdemir sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 'yasanın amir bir hükmünün bulunmadığını, bir genel müdür tarafından olumsuz görüş bildirildiğini, başka bir genel müdürün de olumlu görüş bildirebileceğini' söyledi. Başkanın göreve döndükten sonra, yapılan açıklamalar ile valilik ve bakanlığı harekete geçirmiş olan ve başkanın yetkisini hangi koşulda kullanacağının tartıştırılmasına sebebiyet verenlerin ve buna ortam hazırlamaya devam edenlerin kendisine açıklamak zorunda kalacağı şeylerin olacağını belirtti. 

‘"İDARİ GÖRÜŞE UYGUN DAVRANACAĞIM"

Başkan Muhittin Böcek’in iradesinin daha fazla tartışılmaması için idari görüşe uygun davranacağını belirten Büşra Özdemir'in yaptığı açıklamanın tam metni şöyle:

"İçişleri Bakanlığı İller İdaresi tarafından, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek'in kullandığı yetki hakkında, idari işlemin zaman bakımından yetki unsuru açısından bir değerlendirme yapılmış ve bu aşamada bu yetkisini kullanamayacağı yönünde "idari bir görüş" bildirilmiştir. Yasanın bu hususta amir bir hükmü bulunmamakla birlikte, farklı bir genel müdür tarafından farklı bir şekilde yorumlanarak farklı bir "görüş" de sunulabilirdi. 


Farklı bir görüş bildirilmiş olsa idi birilerinin zafer kazanıp başka birilerinin başarısızlığa uğradığı sonucu çıkmayacağı gibi bu görüş ile de kimse zafer kazanmış ya da başarısızlığa uğramış değildir. Başkanımızın vekaletin değişmesi noktasındaki iradesinden sonra, yapılan açıklamalar ile valilik ve bakanlığı harekete geçirmiş olan ve başkanımızın yetkisini hangi koşulda kullanacağının tartıştırılmasına sebebiyet verenlerin ve buna ortam hazırlamaya devam edenlerin makamın asıl sahibi olan başkanımızın göreve döndüğü zaman kendisine açıklamak zorunda kalacağı şeyler eminim ki olacaktır. 

Bu idari görüş ile birlikte evrakın sahte olmadığı ve başkanımızın iradesinin vekaletin değiştirilmesi yönünde olduğu da açıklığa kavuşmuştur. Bizim için önemli olan başkanlığa kimin vekalet edeceği değildir çünkü halihazırda vekillik görevini yürüten Sayın Mehmet Hacıarifoğlu da yol arkadaşımız, omuzdaşımızdır. Burada önemli olan başkanımızın iradesinin ne yönde olduğudur. Konuyu Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde koltuk kavgası varmış gibi lanse etmeye çalışarak kamuoyunu farklı yönlendirmeye çalışanlar Antalya halkına en büyük kötülüğü yapmaktadırlar. Antalya halkının büyük sevgisi ve güveni neticesinde göreve getirdiği Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek'in çok yakında emanetini geri alarak görevine başlayacağını ve o zamana kadar iradesini daha fazla tartıştırmamak için başkanımızın görevini devralacağı tarihe kadar "işbu idari görüşe" uygun davranılacağını, konunun tarafı olmak durumunda kalmış olmamdan dolayı bu açıklamayı yapma zorunluluğum doğduğunu saygıyla kamuoyunun bilgisine sunarım.”
 

PAYLAŞIMI SİLDİ 

 Avukat Büşra Özdemir sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımı kısa bir süre sonra ise sildi. 

MYGazete Haber Merkezi

Emre Gündoğdu
1992 yılında Bursa'da doğdu. 2016 yılında Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünü başarıyla tamamladı.
banner32
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner324

banner174

banner242