MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Tunceli'deki Munzur Dağları'nda moda çekimi yapıldı

05.02.2021 12:58

Terör olaylarıyla gündeme gelen Tunceli'nin Munzur Dağları, profesyonel fotoğraf sanatçıları ve modacılar tarafından doğal stüdyo gibi kullanıldı. Ortaya çıkan görüntüler ise herkesi büyüledi.

Tunceli'deki Munzur Dağları'nda moda çekimi yapıldı

Doğal güzelliği, endemik türleri ve yaban hayatı açışından zenginliğiyle bilinen Tunceli, zor coğrafyası ile bir dönem terör örgütlerinin yuvası haline geldi. Güvenlik güçlerinin başarılı operasyonları sonrası teröristlerden temizlenen bölge, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu. Profesyonel fotoğraf sanatçıları ve modacılar tarafından da tercih edilmeye başlanan bölgede, kar kalınlığının 1,5 metreyi bulduğu, hava sıcaklığının da eksi 15 derecelerde olduğu Munzur Dağları'nın eteklerinde moda çekimi yapıldı.

Ovacık ilçesinde gerçekleştirilen çekimlerde 'Best Model Of Turkey'de Doğulu en iyi model seçilen, 'The Miss Globe'da da Türkiye'yi temsil eden Duygu Çakmak, 3 bin rakımlı Munzur Dağları'nın eteklerindeki kayak merkezinde ve taş duvarlı, toprak damlı evlerde yaklaşık 8 saat süren çekim yaptı. Çekimleri, 20 yıldır bölgede gönüllü turizm elçisi olan, belgesel yapımcısı ve doğa fotoğrafçısı Malik Kaya gerçekleştirdi.

'HİPOTERMİ TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYAYIZ ANCAK'

Bölgeye karşı insanlarda oluşan ön yargıyı yıkmak için böyle bir proje başlattığını belirten Duygu Çakmak, "2 senedir modellik yapıyorum. Geçtiğimiz ayda uluslararası güzellik yarışmasında ülkemizi temsil ettim. 2019 yılında da Best Model yarışmasında en iyi Doğulu model ödülünü aldım. Aslında ben de Tuncelili bir ailenin çocuğuyum. Birkaç kere buraya gelmiştim ve 'Neden burada böyle bir çalışma yapmıyorum' diye düşündüm. Şu an burada çok zor koşullarda çalışmalar yapıyoruz. Yaklaşık 1,5 metre kar var burada ve hipotermi tehlikesiyle karşı karşıyayız. Ancak en güzel karelerin böyle bir manzarada çıkacağına inandık.

Bu yüzden çalışmamızı büyük bir zevkle sürdürüyoruz. İnsanların bölgeye karşı ön yargıları var. Ön yargıları kırabilmek adına böyle bir işe girdik. Burada terör yok, burada huzur, moda, barış ve sanat var artık. Bu çalışmadan sonra birçok insanın ön yargısının kırılacağını düşünüyorum. Birçok sanatseveri buraya davet ediyorum. Çekimlerimizi bölgenin en iyi fotoğrafçısı olarak bilinen Malik Kaya yaptı ve ortaya çok güzel kareler çıktı. Hem Malik Kaya ve ekibine hem de bu çekim için özel kıyafet hazırlayan modacı Fırat Kaplan'a çok teşekkür ederim" diye konuştu.

'BÖLGEMİZ FOTOĞRAF ÇEKİMLERİ İÇİN ÇOK GÜZEL BİR YER'

Malik Kaya da ilk kez bu tarzda fotoğraflar çektiğini ve mutlu olduğunu belirterek, "Yaklaşık 20 yıldır profesyonel anlamda fotoğrafçılık yapıyorum. Duygu hanım bu projeyle geldiğinde çok mutlu oldum ve bir heyecana kapıldım. Soluğu Munzur Çayı'nın kenarında, Ovacık'ın karlı dağlarında ve yöresel taş evlerinde aldık. Beyaz örtüyle kaplanan doğada çok güzel kareler ortaya çıktı. Bölgemiz fotoğraf çekimleri için çok güzel bir yer. Her zaman bu güzellikleri görmeye gelen doğa ve fotoğraf severler vardı. İnanıyorum ki bugün yaptığımız çekimler sonucunda buraya birçok sanatsever ve modeller gelecek" dedi.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı

Diğer Haberler

10 Mayıs Türkiye'nin Koronavirüs Tablosu açıklandı... Test sayısı arttı vaka sayısı düştü...

10 Mayıs Türkiye'nin Koronavirüs Tablo..

10 Mayıs Türkiye'nin Koronavirüs Tablosu açıklandı... Test sayısı arttı vaka sayısı düştü...
Başkan Semih Esen’den Ramazan Bayramı mesajı

Başkan Semih Esenden Ramazan Bayramı m..

Başkan Semih Esen’den Ramazan Bayramı mesajı
Mehmet Ceyhan'dan salgının seyriyle ilgili dikkat çeken sözler!

Mehmet Ceyhan'dan salgının seyriyle il..

Mehmet Ceyhan'dan salgının seyriyle ilgili dikkat çeken sözler!
Kırcami, Muratpaşa konforuyla buluşacak

Kırcami Muratpaşa konforuyla buluşacak

Kırcami, Muratpaşa konforuyla buluşacak
Konyaaltı personeline çifte bayram

Konyaaltı personeline çifte bayram

Konyaaltı personeline çifte bayram
Türkiye, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik devam eden saldırılarını kınadı

Türkiye, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yö..

Türkiye, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik devam eden saldırılarını kınadı