MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın

Konyaaltı

Muratpaşa banner reklam


Osmaniye’de anne ve bebek ölümleri değerlendirildi

23.01.2019 14:43

Osmaniye’de “Acil Obestitrik Bakım Programı” kapsamında sektröler arası işbirliği ve ölümleri değerlendirme toplantısı yapıldı.Sağlık İl Müdürü Hasan Öznavruz başkanlığında, Sağlıklı Hayat Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte,...

Osmaniye’de anne ve bebek ölümleri değerlendirildi

Osmaniye’de “Acil Obestitrik Bakım Programı” kapsamında sektröler arası işbirliği ve ölümleri değerlendirme toplantısı yapıldı.

Sağlık İl Müdürü Hasan Öznavruz başkanlığında, Sağlıklı Hayat Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, önlenebilir anne ölümlerini azaltma ve bebek ölümleri yıllık değerlendirmesi yapıldı.

İl Müdürü Öznavruz, burada yaptığı açıklamada, “Acil obstetrik bakım gebeliğin başlangıcından doğum ve doğum sonrası ilk 42 gün içerisinde meydana gelen anne ve fetüs hayatını tehdit eden ve acil müdahale gerektiren durumlarda verilen hizmetler bütünü olarak tanımlanmaktadır. Anne ölümlerinin ve sakatlıklarının azaltılması, acil obstetrik bakım hizmetlerinin güçlendirilmesi ve kalitesinin arttırılması amacıyla 2009 yılından itibaren Bakanlığımızca “Acil Obstetrik Bakım Programı” yürütülmektedir. Programın hedefi yaygın obstetrik bakım hizmetlerine kolay ulaşılabilirlik ve bu hizmetlerin yüksek kalitede verilmesi yolu ile önlenebilir anne ölümlerini gelişmiş ülkeler seviyesine indirmektir. Bu amaçla ilimizde hizmet vermekte olan bazı sektörler ve sağlık yöneticileri ile birlikte önlenebilir anne ölümlerini azaltmaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalardan biri ve en önemlisi de Sektörler Arası İşbirliği Toplantısıdır. Burada 2019 yılında anne ölümlerini ve bebek ölümlerini önlemeye yönelik tedbirler ve çözüm önerileri ele alınmıştır.”

Toplantıya, kamu ve özel sağlık kurumu yöneticileri, sektörlerden İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Osmaniye Belediye Başkanlığı temsilcileri katıldı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Tahtakale spot

Corendon

Adin

Konyaaltı Belediyesi esnafım

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto