MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
SON DAKİKA! İzmir'deki deprem ile ilgili uzmanından ilk açıklama

30.10.2020 15:29

Son dakika... İzmir Seferihisar'da 6.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Prof. Dr. Okan Tüysüz, İstanbul başta olmak üzere birçok ilde hissedilen deprem ile ilgili, "Ege Bölgesi, Türkiye'nin en sık deprem üreten bölgelerinden birisi. Geçmişte deprem olmuşsa genelde gelecekte de aynı büyüklükte deprem olur. Şu anki bilgiler taze. Bunun arkasından 6'ya varan artçılar olacaktır" dedi.

SON DAKİKA! İzmir'deki deprem ile ilgili uzmanından ilk açıklama

Son dakika... Merkez üssü İzmir Seferihisar olan 6.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Ege bölgesi ve Marmara bölgesi başta olmak üzere birçok ilde hissedildi. Haber Global'e açıklama yapan Prof. Dr. Okan Tüysüz, "Ege Bölgesi, Türkiye'nin en sık deprem üreten bölgelerinden birisi. Bu da deniz içinde olan bir deprem. 1955'te bölgede biraz doğusunda 6.8'lik bir deprem var. Geçmişte deprem olmuşsa genelde gelecekte de aynı büyüklükte deprem olur. Şu anki bilgiler taze. Bunun arkasından 6'ya varan artçılar olacaktır" dedi.

Tüysüz, "Ege bölgesi sık faylardan oluşur. Deniz içinde varlığı bilinen faylar var. Birkaç saat sonra ne tür bir fay tarafından oluştuğu belli olur" diye konuştu.

İŞTE İZMİR'DE MEYDANA GELEN DEPREMDEN İLK GÖRÜNTÜLER

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3