Eskişehir'de sosyal mesafesiz eğlence pahalıya patladı!

26.10.2020 15:32

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri tarafından yapılan koranavirüs denetimlerinde bir eğlence mekanı kapatıldı. Eğlence mekanının daha önce de kapatıldığı ve toplamda 853 kişiye ceza kesildiği ortaya çıktı.

Eskişehir'de sosyal mesafesiz eğlence pahalıya patladı!

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri tarafından koronavirüs denetimleri gerçekleştirildi.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, kentteki eğlence mekanlarında koronavirüs denetimleri yaparken çok sayıda kişiye özellikle sosyal mesafe kuralına uymadığı ve zorunlu olmasına rağmen maske takılmadığı tespit edilen kişilere idari para cezası uyguladı. Tepebaşı ilçesi Yenibağlar Mahallesi’nde yer alan bir eğlence mekanı ise 21 kez yapılan denetimlerde koronavirüs denetimlerine uymadığı gerekçesiyle Tepebaşı Kaymakamlığı’nca 10 günlüğüne kapatılarak mühürlendi.

Toplamda 2 milyon 686 bin 950 lira ceza kesildi

Aynı eğlence mekanında şu ana kadar yapılan 21 farklı denetimde 13 kez sosyal mesafe kuralına uyulmadığı, 9 kez izinsiz canlı müzik yapıldığı, 4 kez kapalı mekanda sigara içildiği, 7 kez kapama saatine uyulmadığı, denetimlerde 4 kez mesul müdür bulundurmadığı, 13 kişinin kayıt dışı çalıştırıldığını tespit ederek idari para cezası uyguladı. Ayrıca yapılan 13 denetimde sosyal mesafe kuralına uymadığı tespit edilen 853 kişiye 3 bin 150’şer liradan olmak üzere toplamda 2 milyon 686 bin 950 lira idari para cezası uygulandığı belirtildi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto