MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

Konyaaltı Belediyesi

Fenix center
Vali Karaloğlu'nun sesiyle dolandırılmaya çalışıldı

19.10.2017 16:00

Derslik yaptırmak için Antalya Valiliği'nde protokol imzalayan hayırsever Emine Ataoğlu, telefonda Vali Münir Karaloğlu'nun ses tonunun taklit edilerek dolandırılmaya çalışıldığını söyledi.

Antalya'da hayırsever 60 yaşındaki Emine Ataoğlu, kendisi ve vefat eden eşi İsmail Ataoğlu'nun adının 4 derslikli Zafer Anaokulu'na verilmesi karşılığında para bağışında bulundu. Buna ilişkin Vali Münir Karaloğlu, Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek ile hayırsever Emine Ataoğlu arasında valilikte bugün protokol imzalandı.

ANTALYA-  HAYIRSEVER EMINE ATAOGLU, KENDISI VE VEFAT EDEN ESI ISMAIL ATAOGLU'NUN ADININ 4 DERSLIKLI ZAFER ANAOKULU'NA VERILMESI KARSILIGINDA PARA BAGISINDA BULUNDU. VALILIKTE VALI MUNIR KARALOGLU ILE PROTOKOL IMZALADI.

Protokol töreninde konuşan Münir Karaloğlu, hayırseverlerin eğitime katkısının devam ettiğini söyledi. Antalya'da 2019 yılında tekli sisteme geçebilmek için 1000 ilave dersliğe ihtiyaç olduğunu dile getiren Vali Karaloğlu, “Bir taraftan kamu yatırımları devam ederken, hayırseverlerimizin de desteğine ihtiyacımız var" dedi. Hayırsever Emine Ataoğlu da bu tür bağışların herkese nasip olmasını diledi. Vefat eden eşinin adının da okula verilecek olmasını kendisini duygulandırdığını anlatan Ataoğlu, elinden geldiği sürece yardımlarına devam edeceğini aktardı.

ANTALYA-  HAYIRSEVER EMINE ATAOGLU, KENDISI VE VEFAT EDEN ESI ISMAIL ATAOGLU'NUN ADININ 4 DERSLIKLI ZAFER ANAOKULU'NA VERILMESI KARSILIGINDA PARA BAGISINDA BULUNDU. VALILIKTE VALI MUNIR KARALOGLU ILE PROTOKOL IMZALADI.

DOLANDIRMAYA ÇALIŞTILAR

Emine Ataoğlu, geçen yıl da Aksu'da bir ortaokula adının verilmesi karşılığında para yardımında bulunduğunu, bunun da gazetelere haber olduğunu söyledi. Bu bağıştan sonra telefon dolandırıcılarının kendisini aradığını aktaran Ataoğlu, “Biz sizi valilikten arıyoruz dediler. 'Allah hayrınızı kabul etsin' dileğinde bulundular. 2 adet tekerlekli sandalye istediler ve 'Vali Beyi bağlıyoruz' dediler. Ses tonu Vali Bey gibiydi, onun gibi konuştu. Ben de telefondaki kişiye bir tane verebileceğimi söyledim. Bağış için yeğenimle görüşmelerini istedim, ama daha sonra aramadılar" dedi.

VALİ UYARDI

Antalya Valisi Münir Karaloğlu da kentte bu tür sahtekarlıkların arttığına dikkati çekti. Karaloğlu, “Biz telefonla hiç kimseden ne para ne de başka bir şey isteriz. Böyle bir talebimiz asla olmaz. Hayırseverler bu tür sahtekarlarla görüştüklerinde de telefon numaralarını bize bildirsinler. Emine hanım düşmemiş ama bu tür aramalara kanan hayırseverlerimiz de oldu" diye konuştu.

(Hasan DEMİRBAŞ / DHA ) 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto