MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Vali Karaloğlu Basın Bayramı'nı kutladı

23.07.2019 14:30

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “Başta Antalya’mızda görev yapan arkadaşlarımız olmak üzere, tüm basın çalışanlarının ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, tüm arkadaşlarımıza sağlık, başarı ve esenlikler dilerim.” dedi. 

Vali Karaloğlu Basın Bayramı'nı kutladı

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla Antalya Valisi Münir Karaloğlu kutlama mesajı yayımladı. 

24 Temmuz’un, Türk basınında önemli dönüm noktası olduğunu hatırlatan Vali Karaloğlu, basına sansürün kaldırılışının 111. yıl dönümü olduğunu ve bu günün Türkiye’de “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlandığını kaydetti. 

Dünden bugüne basının toplumdaki öneminin altını çizen Vali Karaloğlu,” Daima gelişen ve zenginleşen yapısıyla insanımızın temel ihtiyacı, milletimizin ortak sesidir. 

Gazi Mustafa kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi, ‘Basın milletin müşterek sesidir. Bir milleti irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikri gıdayı vermekte, hulasa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.’ 

Dolayısıyla basın, ülke olarak gelişmemizin, kalkınmamızın, güçlenmemizin ve hedeflerimize ulaşmanın en önemli kurumlarından biridir. 

Çünkü basın, ülkemizde olup biten her şeyi kamuoyumuzun gündemine taşıyarak toplumsal aydınlanmamıza ve demokrasimizin gelişmesine katkı sağlamaktadır. 

Yine her türlü gündemi, ülkemizin hedefleri doğrultusunda, milletimizin duygu, beklenti ve ihtiyaçlarını uluslararası alana taşıma noktasında, çok büyük bir sorumluluk üstlenmekte ve 7/24 bu sorumluluğu yerine getirmektedir.”şeklinde konuştu. 

Basının, Türk milletinin milli mücadele ve 15 Temmuz gibi olağanüstü dönemlerinde verdiği emeğe değinen Vali Karaloğlu, milli duruş ve vazife aşkının ise takdire şayan olduğunu belirtti. 

Basının bundan sonra da üzerine düşen sorumluluğu eksiksiz yerine getireceğini vurgulayan Vali Münir Karaloğlu, “ Bu topraklarda olup biteni, doğru ve tarafsız bir şekilde gündeme taşıyarak, şehrimizin ve ülkemizin kalkınmasına, güçlenmesine ve markalaşmasına katkı vermeye devam edecektir.

Bu yolda emek veren tüm basın çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.

Hayırlı hizmetlerde bulunarak ebediyete irtihal edenleri rahmetle anıyorum.

Böylesine önemli bir görevi yerine getirmek için halen emek veren; başta Antalya’mızda görev yapan arkadaşlarımız olmak üzere, tüm basın çalışanlarının ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, tüm arkadaşlarımıza sağlık, başarı ve esenlikler dilerim.”dedi. 
 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı