MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Vali Karaloğlu: Ali Gürbüz göğsümüzü kabarttı

10.07.2019 14:44

Başpehlivan Ali Gürbüz'ü makamında ağırlayan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, "Ali Gürbüz göğsümüzü kabarttı. İlk üç Antalya'dandı, bu da Antalya'nın yağlı güreşteki önemini ve büyüklüğünü gösterir. Antalya'da önümüzdeki 5-10 seneyi forse edecek bir jenerasyonumuz var. Sadece başpehlivanlık değil, güreşin alt yapısına da emek vermek, destek vermek önemli. Alt yapıya dönük de çalışmalar yapmamız gerekir" dedi. 

Vali Karaloğlu: Ali Gürbüz göğsümüzü kabarttı

658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde finale yükselip birinciliği eline alan ve altın kemeri kazanan Ali Gürbüz, Antalya'nın gururu oldu.

Büyükşehir Belediyesi Başpehlivanı Ali Gürbüz, Vali Münir Karaloğlu'nu ziyaret etti.

Ziyaretin ardından basına açıklama yapan Vali Karaloğlu, Antalya'nın yağlı güreşe gönül vermiş, çok önemli yağlı güreş pehlivanları çıkarmış kaynak şehir olduğunu ifade etti. 

Yerel yönetimlerin yağlı güreşe önem verdiğini dile getiren Karaloğlu, "Önemli olan sadece başpehlivanlık değil, güreşin alt yapısına emek vermek, destek vermek de önemli.

Belki alt yapıya dönük de çalışmalar yapmamız gerekir, hem Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, hem belediyelerimizin spor kulüpleri olarak. Çünkü Antalya'da bu kültür var, halkımız yağlı güreşi seviyor. 

Şu anda da iyi bir jenerasyon var Antalya'da, önümüzdeki 5-10 seneyi forse edecek bir jenerasyonumuz var. 

Mehmet var, İsmail var, Orhan var, Ali var. Bunlar önümüzdeki 5-10 yıl Türkiye'de yağlı güreş dendiğinde ilk akla gelecek isimler olacak diye düşünüyoruz" şeklinde konuştu. 

Gürbüz'ü tebrik edip,  başarılarının devamını dileyen Karaloğlu, "Başpehlivan oldu ve göğsümüzü kabarttı.

Önemli olan ilk üç Antalya'dandı, bu da Antalya'nın yağlı güreşteki önemini ve büyüklüğünü gösterir" diye konuştu. 

Yıllar sonra tekrar başpehlivan olmaktan duyduğu gururu ve memnuniyeti dile getiren Ali Gürbüz ise Vali Karaloğlu'nun güreşe önem veren biri olduğunu söyledi. 

Ziyarette güreş sohbeti yaptıklarını anlatan Gürbüz, Karaloğlu'nun ilgisinden dolayı başpehlivan ve güreşçileri tanıdığını söyledi. 
 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3