MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

23 Nisan Konyaaltı

23 Nisan Muratpaşa

Fenix center

Antalya OSB
Vali Ersin Yazıcı, Antalya'daki vaka sayısını açıkladı!

07.04.2021 19:15

Antalya haber... Vali Ersin Yazıcı Antalya Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti. Vali Yazıcı, burada yaptığı açıklamada, "Vaka sayımız bir aydır sürekli artıyor. Antalyalı hemşehrilerimiz, herkes 7’den 70’e bilinçli insanlar. Önce kendimiz kurallara uyalım" dedi

Vali Ersin Yazıcı, Antalya'daki vaka sayısını açıkladı!

Antalya haber...Vali Ersin Yazıcı, Kaleiçi'nde bulunan Antalya Gazeteciler Cemiyeti'ni (AGC) ziyaret etti. AGC Başkanı Mevlüt Yeni ve yönetim kurulu görüşen Vali Yazıcı, burada önemli açıklamalarda bulundu. Vali Yazıcı, Antalya’da günlük vaka sayısının 1.100’e çıktığını belirterek, “Hemşerilerimden rica ediyorum. Lütfen şundan çıkalım. Herkes bir başkasının kurala uymasını istiyor. Herkes önce kurallara kendisi uysun, sonra başkasından uymasını beklesin” dedi..

300 CİVARINDA YATAN HASTA VAR

Tüm Türkiye’de olduğu gibi ne yazık ki Antalya’da da vaka sayılarının yükseldiğini belirten Vali Ersin Yazıcı, “Bizde de son bir aydır her gün vaka sayımız yükseliyor. Dünkü vaka sayımız 1.100 civarındaydı. Herkesi tedbirli olmaya hassasiyetle davet ediyorum” dedi. Antalya’daki hastanelerde ve yoğun bakım servislerindeki doluluk oranlarını da açıklayan Vali Yazıcı, “O yönden pek sıkıntıda değiliz. Şu an yoğun bakım doluluğumuz yüzde 58 civarında. 300 civarında yatan hastamız var. Yoğun bakımda da 95 civarında. Bunlar önceki günkü rakamlar. O günden bugüne pek bir değişiklik olmamıştır. Yani yoğun bakım ve vakaların hastaneye gitme miktarında. O kasım-aralıkta yaşadığımız pikteki kadar bir durum söz konusu değil. O yönden rahatız. Yani sağlık hizmeti sunmada bir problemimiz yok. Ancak vaka sayımız bir aydır sürekli artıyor” şeklinde konuştu.

TURİZM SEKTÖRÜNE AYRICALIK YAPILDI

Vali Yazıcı turizm sektörü çalışanlarının aşılanması sürecinin nasıl gittiği yönündeki soruya verdiği yanıtta ise, bu çalışmanın başladığını ifade etti. Turizm çalışanlarının aşılanmasını kendilerinin talep ettiğini söyleyen Vali Ersin Yazıcı, “Tabi Kültür ve Turizm Bakanımız sağ olsun, onun büyük gayretleriyle turizm sektörüne bir ayrıcalık yapıldı ve aşılama çalışmaları başladı. 2 aylık bir sürede tamamlanır diye düşünüyorum. Belki de o kadar süreye kalmaz inşallah. Turizm sertifikası olan otellerimizin çalışanlarının da aşılanmasıyla birlikte dünyaya oteli, güneşi, denizi yani bu turizm hizmetlerini ne kadar sağlıklı ve insan hayatını önemseyerek, korona tedbirlerini alarak yaptığımızın bir göstergesi olarak sunmuş olacağız” şeklinde konuştu.

HERKES BİR BAŞKASININ KURALA UYMASINI İSTİYOR

Geçen yıl aslında ağustos ayından sonra misafir kabul ettiklerinin altını çizen Vali Yazıcı şöyle devam etti: “Gelen turist sayımız önceki yıllara nazaran azdı tabi. Ama ben testi geçtiğimizi düşünüyorum. Yani güvenli sertifikası olanlar başta olmak üzere gerçekten standartlara uygun bir hizmet sundular. Bu yıl bir beklentimiz var inşallah tabi vaka sayılarımızı da biraz düşürebilirsek daha iyi olacağını değerlendiriyorum. Sizin vesilenizle bir kez daha hemşehrilerimden rica ediyorum. Lütfen şundan çıkalım. Herkes bir başkasının kurala uymasını istiyor. Herkes önce kurallara kendisi uysun, sonra başkasından uymasını beklesin. Zaten meşhur bir atasözü var. Herkes kapısının önünü süpürürse cadde temiz olur. Ama herkes bir başkasının kapısının önünü süpürmesini beklediğinde… Şu anda öyle bir tablo var. Herkes başkalarını şikayet ediyor, kendi durumuna bakmıyor. Lütfen işimiz yoksa, ihtiyacımız yoksa dışarıya çıkmayalım. Marketten ekmek alacağız diye kilometrelerce yürümeyelim. Yeme-içme yerlerine gittiğimizde, işimiz bittiğinde, ihtiyacımızı karşıladığımızda daha fazla o mekanlarda lütfen kalmayalım. Birbirimizi bu manada ikaz edelim. Biz kimseye ceza kesme taraftarı değiliz. İnanıyoruz ki, Antalyalı hemşehrilerimiz, herkes 7’den 70’e bilinçli insanlar. Önce kendimiz kurallara uyalım, sonra başkalarının uymasını bekleyelim. Biz dikkat edersek, böyle yaparsak ben inanıyorum ki vaka sayımız azalacaktır.

ANTALYA’DA 600 BİN KİŞİ AŞILANDI

Vali Yazıcı, kentteki aşılama çalışmalarındaki son durumla ilgili soruya da şu yanıtı verdi;

“500 bini geçtik, 600 bine yaklaştık. Çok iyi gidiyoruz, yani sırası gelenlerde hiçbir aksamamız yok. Günlük 60 bin kişiyi aşılayabilecek sağlık ekibimiz var bizim. Şu anda bu rakama henüz ulaşılmadı ama gayet iyi gidiyor, sırası gelen aşılanıyor. Aşılanma oranlarını da şöyle söyleyebilirim; Sağlık çalışanlarında; yüzde 11-13 civarında aşılanmayanlar var. 65 yaş üstünde de bu oranda aşı olmayan var. Tabi istemeyen olmuyor ama çok yüksek değil.”

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Diğer Haberler

Merak edilen soruya İçişleri Bakanlığı yanıt verdi

Merak edilen soruya İçişleri Bakanlığı..

Merak edilen soruya İçişleri Bakanlığı yanıt verdi
AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan: Antalya sağlık turizminde marka olabilir

AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan: An..

AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan: Antalya sağlık turizminde marka olabilir
23 Nisan Cuma Antalya'da hava durumu...

23 Nisan Cuma Antalya'da hava durumu...

23 Nisan Cuma Antalya'da hava durumu...
Karun Hazinesi’nin başına neler geldi!

Karun Hazinesi’nin başına neler geldi!

Karun Hazinesi’nin başına neler geldi!
Son dakika: Akdeniz'de tekne kazası! 100'ün üzerinde göçmen hayatını kaybetti

Son dakika: Akdeniz'de tekne kazası! 1..

Son dakika: Akdeniz'de tekne kazası! 100'ün üzerinde göçmen hayatını kaybetti
Elektrik faturalarına zam mı gelecek? EPDK'dan açıklama

Elektrik faturalarına zam mı gelecek? ..

Elektrik faturalarına zam mı gelecek? EPDK'dan açıklama