Türkiye'de ilk kez uygulanacak! AÜ ile ANTGİAD arasında imzalar atıldı

29.03.2023 11:52

Antalya haber... Akdeniz Üniversitesi (AÜ) ile Antalya Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD) arasında, 'İş Yeri Eğitimleri İş Birliği' protokolü imzalandı.

Türkiye'de ilk kez uygulanacak! AÜ ile ANTGİAD arasında imzalar atıldı

Antalya haber... AÜ Yönetim Kurulu Salonu'nda gerçekleştirilen protokol imza törenine AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Toker, ANTGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sert, Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Erturgut, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Gözde Yirmibeşoğlu, Doç. Dr. Fahriye Merdivenci, Genel Sekreter Ali Evren İmre, ANTGİAD Genel Sekreteri Serkan Sarıdaş, Yönetim Kurulu Üyeleri Uğur Can Karakuş ve Yaren Erdem katıldı.

FAKÜLTE EĞİTİMİNİN YANINDA İŞ YERİ EĞİTİMİ DE ÖNEMLİ

STK-Üniversite iş birliği çerçevesinde imzaladıkları protokol ile iş birliklerini artırmaya devam ettiklerini söyleyen Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Öğrencilerimizin mezuniyet sonrasında iş hayatına daha donanımlı ve kalifiye bir şekilde atılmaları için fakültelerde verdiğimiz eğitimin yanında iş yeri eğitimleri de önem arz ediyor. Alanlarında daha uzman kişiler yetiştirmek adına bütün fakültelerimizde iş yeri, diğer adıyla staj eğitimlerini yaygınlaştırmaya devam ediyoruz" dedi.

TÜRKİYE'DE İLK OLAN UYGULAMALAR

Bu kapsamda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. Özkan, “Sağlık alanında ve ziraat alanında öğrencilerimizin staj imkanlarını artırarak daha donanımlı mezun olmalarını sağlıyoruz. Birçok fakültemiz için özel sektör ile iş birliklerimizi hayata geçirdik. Türkiye'deki Ziraat Fakülteleri arasında ilk ve tek olarak uygulamaya koyduğumuz 7+1 sistemi ile 7 dönem teorik eğitimlerinin ardından 1 dönemini sektörde staj yapma şartını getirdik. Şimdi de Uygulamalı Bilimler Fakültesi'nde eğitim gören öğrencilerimizin mezuniyet sonrasında iş hayatlarına daha hazır hale gelmeleri için güzel bir iş yeri eğitimi geçirmelerini sağlamak adına protokolümüzü gerçekleştirdik. Protokol için ANTGİAD'a teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

İŞ DÜNYASIYLA İŞ BİRLİĞİ GELİŞİYOR

ANTGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sert de AÜ ile yaptıkları protokolden memnuniyet duyduklarını ifade ederek öğrencilerin fakültede alacakları eğitimlerden sonra iş yerlerinde görecekleri staj ile çalışma hayatına daha donanımlı başlayacaklarını ifade etti. AÜ ile son dönemde önemli iş birliklerini gerçekleştirdiklerinin altını çizen Osman Sert, “Daha önce AÜ ile Kariyer Merkezi Gençlik Zirvesi ve Deprem Master Planı Çalıştayı gibi projeleri planladık. Şimdi de iş birliğimizi işbaşı eğitimle genişletiyoruz" ifadelerini kullandı.

STAJ SONRASINDA İŞ İMKANI

AÜ Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve ANTGİAD arasında öğrencilerin iş yeri eğitimlerinin yürütülmesi planlanacak. Öğrenciler iş yeri eğitimlerini, 4. sınıfın bahar yarıyılında gerçekleştirecek. İş yeri eğitiminin süresi bir eğitim öğretim yarıyılı olarak belirlenecek. İş yerinde eğitim süreci sonunda yapılacak değerIendirme neticesinde başarılı olan öğrencilerin iş yerlerinin istihdam talebi olduğunda öncelikli olarak işe yerleştirilebilecek. İş yerinde eğitime katılacak öğrencilerin kendi ilgi ve becerileri doğrultusunda alanlarına en uygun işletmelere yerleştirilecek. Protokol 3 yıl boyunca geçerli olacak.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Antalya Doğu Garajı'nda kaza

Antalya Doğu Garajında kaza

Antalya Doğu Garajı'nda kaza
Antalya yol verme kavgası pahalıya mal oldu! Sürücü kavga ederken motosikleti çalındı

Antalya yol verme kavgası pahalıya mal..

Antalya yol verme kavgası pahalıya mal oldu! Sürücü kavga ederken motosikleti çalındı
CHP'nin A takımı belli oldu

CHPnin A takımı belli oldu

CHP'nin A takımı belli oldu
Dolardaki artış, petrol yükseltti! Motorine can yakacak zam

Dolardaki artış, petrol yükseltti! Mot..

Dolardaki artış, petrol yükseltti! Motorine can yakacak zam
Antalya'da 5 milyonluk dolandırıcılık! Sahte polis gerçek polise yakalandı!

Antalya'da 5 milyonluk dolandırıcılık!..

Antalya'da 5 milyonluk dolandırıcılık! Sahte polis gerçek polise yakalandı!
Antalya'da sahte para ile alışverişe dikkat! Operasyonla yakalandılar

Antalya'da sahte para ile alışverişe d..

Antalya'da sahte para ile alışverişe dikkat! Operasyonla yakalandılar