MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Tolgar Akkuş yeniden başkanlığa seçildi

05.10.2017 13:57

Antalya Eczacı Odası, 2017 yılı Olağan Genel Kurul toplantısında Ecz. Tolgar Akkuş yeniden başkanlığa seçildi.

Crowne Plaza Antalya’da gerçekleştirilen Seçimli Olağan Genel Kurul’a, Antalya Eczacı Odası Yönetim Kurulu ve eczacılar katıldı.Açılış konuşmasını yapan Antalya Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Tolgar Akkuş, yeni dönem seçimlerinin herkes için hayırlara vesile olması ve yeni dönem çalışmalarında başarılar diledi.

Antalya Eczacı Odası’nın pek çok mesleki niteliği artırıcı meslek içi etkinlik gerçekleştirerek, bu çalışmalarla mesleki nitelik kaybının önüne geçmeyi ve eczacıların mesleki gelişmelere hâkim olmasını sağlamak adına son derece özverili bir performans sergilediğini söyleyen Başkan Ecz. Tolgar Akkuş, “Bini aşkın üyesiyle köklü bir kuruluşun genel kurulunu topluyoruz bugün. Kurulduğu yıldan bu yana birlikte yürüyüşümüzün yeni dönemine adım atmaya hazırlanıyoruz. Bakmayın kapalı bir salonda toplandığımıza; bakmayın şu an burada belli bir sayıda olduğumuza. Görevleri başında katledilen meslektaşlarımız için Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi önünde kaç kişiysek o kadarız. Toplumsal sağlık sisteminin korunması ve geliştirilmesi için var gücüyle gayret eden meslektaşlarımız ne kadarsa biz o kadarız. Ekonomik, toplumsal ve bürokratik değişimlere rağmen eczanesini ayakta tutmaya kararlı kaç kişi varsa biz o kadarız. Yarım asır mesleğimizi omuzlamış, mesleğimize kalıcı değerler kazandıran, zaman kavramı olmaksızın kesintisiz ve ulaşılabilir bir sağlık hizmeti sunmak için emek veren mesleğimizin saygın büyüklerine ve odamız faaliyetlerinde bilfiil bulunan, kurul ve komisyonlarda görev alan, üreten, paylaşan, katkı sağlayan bütün meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bugünden sonrası için de oda genel kurulumuz yeni süreci taçlandıracak; tarafımızdan sizlere emareleri yansıyan mesleki duruşumuz ete kemiğe bürünecek ve mesleğimizi bekleyen olası durumlara karşı hazır hâle getirecektir. Antalya Eczacı Odası, mesleğini ve meslektaşlarını korumasını bilecektir; çünkü kadrosu buna muktedirdir” dedi.

Konuşmaların ardından üyeler başkanlık seçimi için sandık başına gitti. Yüksek katılımın olduğu oy verme işleminin sonucunda  mevcut başkan Ecz. Tolgar Akkuş seçime katılan delegelerin çoğunluğunun oyunu alarak 440 oyla yeniden başkanlığa seçildi. Mevcut yönetim listesi yerini korudu. Seçimde oda üyesi 1394 eczacıdan 478’si oy kullandı. Kullanılan oylardan 469 oy geçerli, 9 oy geçersiz sayıldı. Antalya Eczacı Odası Başkanlık görevini yeniden yürütecek olan Ecz. Tolgar Akkuş’un mevcut yönetimi Genel Sekreter Ecz. Mehmet Ertekin, Sayman Ecz. Ayşe Karadağ, Veznedar Ecz. Mustafa Oruç, Üyeler Ecz. İsmail Erçin, Ecz. Onur Çiftçi, Ecz. Tubay Öztürk olarak devam edecek.

(Emre Gündoğdu / MYGazete.com )

 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3