MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın

Yörükoğlu sütSerbest Kürsü'nün konuğu AK Partili vekiller oldu

31.07.2022 14:30

Antalya haber... AK Parti Milletvekilleri Mustafa Köse ve Kemal Çelik, ATİP’in düzenlediği ve yoğun katılım ile gerçekleşen Sektör Buluşmaları kapsamındaki ‘Serbest Kürsü’ye konuk oldu.

Serbest Kürsü'nün konuğu AK Partili vekiller oldu

Ekonomiden siyasete bir çok konuda değerlendirmede bulunan AK Partili vekiller, STK’ların önemine işaret ederken, ATİP Başkanı Kabasakal, bir yılda 50 etkinlik gerçekleştirdiklerini belirterek, “Türkiye’nin en aktif sivil toplum kuruluşuyuz” dedi.

Antalya’da yaklaşık 1,5 yıl önce kahvaltı grubu olarak başlayan ve kısa bir süre sonra aktif bir iş insanları derneğine dönüşen Antalya Ticaret Platformu Derneği’nin (ATİP), periyodik etkinliklerinden biri olan ‘Serbest Kürsü’nün konukları AK Parti Antalya milletvekilleri Mustafa Köse ile Kemal Çelik oldu. Su Hotel’de düzenlenen kahvaltılı etkinlik, ATİP’in yaklaşık 5 dakika süren tanıtım videosuyla başladı.

Antalya’da kurulduğu günden bu güne gerçekleştirilen etkinliklerin özetlendiği video sunumunun ardından toplantının açılış konuşmasını yapan ATİP Başkanı Muhteşem Kabasakal, milletvekillerine derneğin faaliyetleri ve hedefleri hakkında bilgi verdi. Yaklaşık 1 yıl içinde 50 etkinlik gerçekleştirdiklerini vurgulayan Kabasakal, “Yeni bir oluşum için bu kadar kısa bir sürede bu kadar etkinlik pek görülmüş bir şey değil. Tartışmasız Türkiye’nin en aktif sivil toplum kuruluşuyuz” dedi.

ATİP olarak geçtiğimiz aylarda Ankara’da düzenlenen Afrika Forumu’na katılan tek STK olduklarının altını çizen Kabasakal, “Bugün Afrika ülkeleriyle ve birçok kurum ile iletişim halindeyiz. Bir çok üyemiz, Afrika firmalarıyla temasta. Onlarla ticaret yapmaya başladık. Bu ilişkilerin gelişerek artacağını umuyoruz” diye konuştu.

‘KRİZLERE DUYARLI PARTİYİZ’

Daha sonra söz alan AK Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik ise Emniyet Genel Müdürlüğü ve Valiliği dönemlerinden anıları anlatarak başladığı konuşmasında özel sektörün ve STK’ların önemine değindi. ATİP’in ‘Güçlü Ticaret İçin Güçlü İşbirliği’ sloganından yola çıkarak, “Güçlü ticaret için de güçlü ve istikrarlı bir yönetim gerekir” diyen Çelik, şunları söyledi: “Devlet bir güçtür. Özel sektör yani sermaye de bir güçtür. STK’lar, yargı onlar da birer güçtür. Ancak bunların hiçbiri tek başına bir şey ifade etmez. Ancak biraraya geldiklerinde güçtür. İşte bunları bir arada tutacak, koordine edecek irade lazımdır ki, Başkanlık sisteminin özeti de budur.”

Çelik, yaşanan ekonomik krizle ilgili de, “Dünya genelinde bir kriz sözkonusu. Lakin AK Parti’nin özelliği krizlere karşı duyarlı olmasıdır. Krize karşı parti olarak bir refleksimiz var. Bizde açlık yok, gıda üretimimiz var, tarım ve sanayide de çok iyiyiz. Eskiden mermiye silaha para veriyorduk, artık vermiyoruz. Yavaş yavaş ekonomi de düzlüğe çıkıyor. Petrol fiyatları düştükçe her şey normale dönüyor. Döviz Amerika’nın elindeki ekonomik bir silah. O ekonomik silaha karşı sizlerin üretimi daha önemli, sermayenin tabana yayılması, daha çok iş adamının olması olayı da gerçekleştikçe onun da hakkından geliriz” diye konuştu.

‘TÜRKİYE GÜÇLÜ BİR ÜLKE’

AK Parti MKYK Üyesi ve Antalya Milletvekili Mustafa Köse de konuşmasına Çelik gibi önce anılarını anlatarak başladı. Siyasi kariyerini de özetlediği konuşmasında Türkiye’nin dünyada sözü geçen güçlü ülkelerden biri haline geldiğini savunan Köse, “Türkiye bugün güçlü olduğu için Karabağ özgürdür, kapalı Maraş bugün açıktır, terör koridoru kapalıdır. Güçlü olmak lafla olmaz sahada güçlü olunur. Bugün Ukrayna’ya yan bakan Rusya, Türkiye’ye bakmaz mıydı hadi bir baksın bakalım” dedi. Milletvekili Köse bir ATİP üyesinin sorusu üzerine ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “2’nci el araç fiyatına sıfır araba aldıracağım” sözlerine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Köse, araç fiyatlarıyla ilgili çalışmalara çok önceden başlanıldığını ifade ederek, “Bu çalışmayı 3 kişiyle bir odada yapmıyorsunuz, bu çalışmalar, hazırlıklar duyuluyor ve bir şekilde dışarı çıkıyor. Sonra muhalefet de diyor ki ‘bunu bunu yapın’ hâlbuki bu zaten yapılıyor, bizim çalışmalarımız dillendirildi. Bugün karar verilmiş, yarın yapılmış bir şey değil bu teknik bir çalışma. Bürokrasiye çalışma talimatı verildikten sonra bu bilgiler dışarı çıkıyor. Muhalefet de bunu sahipleniyor” ifadelerini kullandı.

Köse, Antalya’da konut kiralarındaki fahiş artışlarla ilgili soruya da, “Yüzde 25 sınırlaması bizim önerimiz üzerine gerçekleşti. Çünkü bu meseleden en fazla mağdur olan yer Antalya. Elbette yeterli değil. İşte bazı mahallelere yabancı sınırlaması getirildi. Daha da getirilecektir. Sonuçta serbest piyasa ekonomisi diye bir şey var. Hukuken insanlara evinizi şu fiyatın üzerinde kiraya veremezsiniz diyemiyorsunuz” yanıtını verdi.

Toplantı her zaman olduğu gibi ATİP Başkanı Muhteşem Kabasakal’ın konuklara fidan sertifikası takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Afyonkarahisar'da iki otomobilin karıştığı kazada ölü ve yaralılar var

Afyonkarahisarda iki otomobilin karışt..

Afyonkarahisar'da iki otomobilin karıştığı kazada ölü ve yaralılar var
Antalya’da satılan üç konuttan birini yabancılar aldı

Antalyada satılan üç konuttan birini y..

Antalya’da satılan üç konuttan birini yabancılar aldı
Pakistan'da katliam gibi kaza! 8 ölü 32 yaralı var

Pakistan'da katliam gibi kaza! 8 ölü 3..

Pakistan'da katliam gibi kaza! 8 ölü 32 yaralı var
Ermenistan'da havai fişek deposundaki faciada can kaybı 16'ya yükseldi

Ermenistan'da havai fişek deposundaki ..

Ermenistan'da havai fişek deposundaki faciada can kaybı 16'ya yükseldi
Antalya'da 7 yaşındaki torununa kavuşan dede gözyaşlarını tutamadı

Antalyada 7 yaşındaki torununa kavuşan..

Antalya'da 7 yaşındaki torununa kavuşan dede gözyaşlarını tutamadı
Başkan Topaloğlu'ndan her projeye destek sözü

Başkan Topaloğlundan her projeye deste..

Başkan Topaloğlu'ndan her projeye destek sözü