MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt

 
Sağlık Müdürü Hülür'den Antalyalılara koronavirüs testi için başvuru uyarısı

19.03.2020 20:36

Antalya İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, Antalya'da yapılmaya başlanan Korona virüsle testiyle ilgili vatandaşların kişisel müracaatlarının alınmayacağını sadece hastanelerden gelen numunelerin değerlendirileceği uyarısında bulundu.

Sağlık Müdürü Hülür'den Antalyalılara  koronavirüs testi için başvuru uyarısı

Sağlık Bakanlığı'nın Alo 184 Korona virüs hattını araması gerektiğini kaydeden İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, Antalya’da Halk Sağlığı Laboratuvarının dün itibariyle Korona virüs testi yapmaya başladığını hatırlattı.

Hülür, " Laboratuvarımız sadece hastanelerden gelen numuneleri çalışacağından vatandaşlarımız bireysel olarak başvuramayacak” dedi. İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, Korona virüs belirtileri olup, kendisini hasta hissedenlerin öncelikle Sağlık Bakanlığı iletişim hattı olan 184’ü aramaları gerektiğini belirterek, ilgili uzmanların hastaları en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirdiğini ifade etti. Hülür, "Kişi sağlık kuruluşunda muayene oluyor ve şüpheli bir durum varsa burun ve boğaz numunesi alınarak İlimiz Halk Sağlığı Laboratuvarına ulaştırılıyor. Antalya’da hizmet vermekte olan Halk Sağlığı Laboratuvarımız dün itibariyle Korona virüs testi yapmaya başladı. Sonuçlar ortalama 5 saatte çıkıyor. Numunenin artık Ankara’ya gitmesine gerek kalmadı. İlimizdeki kamu, özel ve üniversite hastanelerimizden gelen her numune burada çalışılacak. Laboratuvar, 7/24 hizmet verecek şekilde görevlendirildi. Laboratuvarımız sadece hastanelerden gelen numuneleri çalışacağından vatandaşlarımız bireysel olarak başvuramayacak” dedi.
 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto