MY TV Türkiye Programları İçin Tıklayın

 


Ruslar geri dönüyor, kiralar eski haline döner mi?

24.01.2023 20:32

Antalya haber... Türkiye’nin birçok kentinde savaştan kaçan Ruslara oturum izni verilmesinin durdurulduğu yönündeki iddiaların gerçek olduğu belirtiliyor. Sosyal medyaya düşen Türk ev sahipleriyle Rus kiracıları arasındaki whatsapp yazışmaları da bu iddiaları doğrular nitelikte. Rusların ülkelerine geri dönmeleriyle kiraların tekrar düşme eğilimine gireceği de gelen bilgiler arasında.

Ruslar geri dönüyor, kiralar eski haline döner mi?

Türkiye'nin bazı turizm şehirlerinde Ruslara oturum izni verilmediği yönündeki iddialar gerçek çıktı. Antalya’da evlerini fahiş fiyatla Ruslara kiralayan ev sahipleriyle Rus kiracıları arasındaki Whatsapp yazışmaları, oturma izni alamayan Rusların ülkelerine dönmeye başladıklarını gösteriyor.

OTURUM İZNİ VERİLMEDİĞİ SÖYLENTİSİ VARDI

Rusya-Ukrayna savaşı başladıktan sonra çok sayıda Rusya ve Ukrayna vatandaşı, başta kıyı bölgeleri olmak üzere, Türkiye'ye akın etmiş, bu dönemde turizm şehirlerinde ev fiyatları ve kiralar rekor seviyelere ulaşmıştı. Bu arada bir süredir Rusların kullandığı sosyal medya platformlarında Türkiye'deki bazı turizm şehirlerinde Ruslara oturum izni verilmediği yönünde şikayetler gelmeye başlamıştı. Ancak bu söylentilerin gerçek olup olmadığı bilinmiyordu.

GELİRİNE GÖRE OTURUM İZNİ VERİLEBİLİYOR

Türkiye’den oturma izni alamayan Ruslarla ev sahipleri arasındaki whatsapp mesajları bu söylentilerin gerçek olduğunu gösteriyor. Rus turizm medyasında yer alan haberlere  göre Ruslar Fethiye, İzmir, Kaş ve Kemer'de oturum alma konusunda sıkıntılar yaşarken, Antalya ve Alanya'da olağan dışı bir durum gözlemlenmediği belirtiliyordu ancak yeni gelen bilgilere göre Antalya’da da artık Ruslara oturum izni verilmiyor. MY Gazete’nin ulaştığı bilgilere göre uluslararası firmalar ile kendi ülkelerindeki şirketlerde uzaktan çalışan Rusların belge ibraz ettiği takdirde oturma izni alabildikleri iddia edildi. Antalya'nın Ruslar arasında popüler olan Liman, Hurma ve Sarısu mahallelerinde çok sayıda Rus’un ikamet ettiği biliniyor. Hatta son zamanlarda Kepez’in lüks siteleri de Rusların tercih ettiği mekanlar arasına girdi.

RUSLAR GELİNCE FİYATLAR JET HIZIYLA YÜKSELMİŞTİ

Öte yandan Rusların fahiş fiyatlı kiralarla Antalya’ya yerleşmeleri üzerine kentteki ev kiralarının ultra yükselişler yaşaması kent sakinlerinin büyük tepkisini çekiyordu. Ruslara oturma izinlerinin artık verilmemesinin kiraları düşürebileceği böylece Antalya’nın Türk vatandaşları için tekrar yaşanabilir bir kent haline gelebileceği de yapılan yorumlarda yer aldı. Sosyal medyaya düşen Whatsaap yazışmalarından örnekler de haber metnimizin bitiminde yer alıyor. Bu mesajlara yapılan yorumlarda ise, şu ifadelere yer verildi:

GÖRECEZ ŞİMDİ, RUSLARA BAYILIYORDUNUZ”

“Göreceğiz şimdi 1+1 60 metrekare eve 10.000 TL + depozito isteyenleri. Ev sahibinin isteği doğrultusunda verilen evler falan da değil ayrıca.Alacağınız komisyon yerel halkın vereceğinden daha fazla olacağı için bayılıyordunuz Rus'lara. Kendi semtimizde ev bulamıyoruz yazıklar olsun.”

“DARISI AFGAN, SURİYELİ VE PAKİSTANLILARIN BAŞINA”

“Darısı Suri Afgan ve Pakilerin başına. Şuncacık haberle bile o kadar mutlu oldum ki. Adamakıllı bir yönetimle tüm kaçaklar ve gereksiz göçmenler geri gönderilse ülke dünyadaki cennetimiz olacak.”

Öte yandan Antalya’daki Rus şirket sayısında yüzde 527 artış olduğu da yapılan açıklamalarda ifade edilmişti.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Antalya'da teknik takibe takıldılar! Ekiplerden kaçamadılar

Antalya'da teknik takibe takıldılar! E..

Antalya'da teknik takibe takıldılar! Ekiplerden kaçamadılar
Antalya'da iki çocuğunu öldürüp eşini yaraladı! İfadesi pes dedirtti

Antalya'da iki çocuğunu öldürüp eşini ..

Antalya'da iki çocuğunu öldürüp eşini yaraladı! İfadesi pes dedirtti
Layşmanyaz tehlikesi! Afrika sineği Antalya'da hayatını karartı

Layşmanyaz tehlikesi! Afrika sineği An..

Layşmanyaz tehlikesi! Afrika sineği Antalya'da hayatını karartı
Antalya'daki evinin önünde vuruldu! Recep Dulluç kurtarılamadı

Antalya'daki evinin önünde vuruldu! Re..

Antalya'daki evinin önünde vuruldu! Recep Dulluç kurtarılamadı
Gram altın tarihi rekorun ardından sert çakıldı! İşte nedeni!

Gram altın tarihi rekorun ardından ser..

Gram altın tarihi rekorun ardından sert çakıldı! İşte nedeni!
İstanbul'a gidecekler dikkat! THY'den uyarı geldi

İstanbul'a gidecekler dikkat! THY'den ..

İstanbul'a gidecekler dikkat! THY'den uyarı geldi