MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Dedikodular sebebiyle şiddete maruz kaldı

05.01.2021 20:42

Antalya’nın Kaş İlçesi Patara Mahallesinde dükkan işleten 58 yaşındaki Ferda Gürbüztürk evinden çıktığı sırada iki kişi tarafından şiddete maruz kaldı. Olayın perde arkasında eşcinsel ilişki, para ve tehdit olduğu iddia edildi.

Dedikodular sebebiyle şiddete maruz kaldı

Haber merkezimize gelen Antalya haberine göre, Kaş ilçesine bağlı Patara (Gelemiş) Mahallesinde yaşayan ve hediyelik eşya dükkanı işleten 58 yaşındaki Ferda Gürbüztürk evinden çıktığı sırada iki kişi tarafından şiddete maruz kaldı. Yüzünde ve sol gözünde şişlikler oluşan Gürbüztürk, perde arkasında eşcinsel ilişki, para ve tehdit olan olaylar zincirini anlattı.

KASABA DEDİKODUSU DA TETİKLEDİ

Ferda Gürbüztürk, 25 yıldır Patara’da yaşadığını dile getirerek, bir süredir tehditler aldığını da belirterek darp edilmesine giden ve içinde kasaba dedikodusundan mahalle imamına, Alman vatandaşı bir yabancıdan villa inşaatına uzanan olaylar zincirini anlattı.

SALDIRAN KİŞİNİN BABASINA TERCÜMANLIK YAPTI

Odatv4.com'un haberine göre; Kendisini darp eden E.Y’nin babası olan İ.Y’nin, Patara’da geçici oturma izni ile yaşayan Alman vatandaşı M.T (76) ile villa yapmak için anlaştığını ve kendisinin de ikiliye İngilizce tercümanlık yaptığını anlatan Ferda Gürbüztürk, şu iddiaları dile getirdi: “İ.Y’nin Alman M. T’den istediği rakam 700 bin liraydı. Bu rakamı bir süre sonra herkes duydu ve daha önce de Alman M.T’nin İ.Y’ye defalarca borç verdiği biliniyordu. Köylü İ.Y’nin iyi niyetli olmadığını düşündü ve M.T ile arasında uygunsuz ilişki olduğu dedikoduları yayıldı. Köylünün söylentileri ve ikili arasında yaşanan ilişki beni rahatsız etti. Tercümanlık işlerine daha fazla dâhil olmak istemedim.

E.Y GÖRDÜĞÜ YERDE GÜRBÜZTÜRK'Ü TEHDİT ETMEYE BAŞLADI

Bu sırada Alman vatandaşı M.T’nin evine bir saldırı oldu ve tüm saksıları yıkıldı. M.T'nin evini gören komsumuzun balkonundaki güvenlik kamerasında saldırı saatlerinde sadece İ.Y’nin görüntüsü vardı. Jandarma çağrıldı ama M.T, İ.Y’den şikâyetçi olmadı. Sonra M.T’nin arabası çizildi, camları kırıldı, yine şikâyetçi olmadı. Kısa süre sonra İ.Y ile M.T’nin uygunsuz ilişkileri olduğuna dair çirkin yazıların bulunduğu kâğıtlar köyün çeşitli yerlerine atıldı. Alman vatandaşı M.T yine şikâyetçi olmadı ama İ.Y’nin kızı ve aynı zamanda köy imamının da nişanlısı olan E.Y beni gördüğü yerde tehdit etmeye başladı. Köyde kâğıtları atanın ben olduğum söylentisi çıkarıldı. İ.Y’nin kızı E.Y, beni sürekli hedef aldı.
Telefonumu elimden alıp, kırdılar ve saldırdılar. En sonunda da ben yürüyüşe çıktığımda evimden 200 metre uzakta E.Y ve erkek kardeşi E.Y ağza alınmayacak küfürlerle ve kafama vurarak bana saldırdılar. Çok korktum. Jandarmayı aramak istediğimde de telefonumu elimden alıp kırdılar. Ben kalp ve panik atak hastasıyım. Komsuların yardımı ile Jandarma geldi.”

OLAY BİR MAHALLE KAVGASINDAN ÇOK ÖTE

Olayla ilgili jandarmaya verdiği ifadenin ardından kendisini darp eden kişilerin de hakkında şikâyette bulunduğunu öğrendiğini söyleyen Ferda Gürbüztürk, “Buraya kadar her şey basit bir köy kavgası gibi durabilir ama aslı öyle değil. Aslında bu bir kadına şiddet olayıdır. Üstelik 22 yaşında genç bir kadın kullanılarak, annesi yaşındaki bana saldırtıldı. Yani iki kadına da şiddet var. Bana saldıran E.Y'nin çocukluğunu biliyorum. Kızım yaşında. Babası ve nişanlısı tarafından beyninin yıkandığını düşünüyorum. Aslında onların yapmak istediğini genç bir kadın yaptı ve olay mahalle kavgası gibi anlaşıldı. Ama öyle değil.” diye konuştu.

'KÖYLÜNÜN DEDİKODUSUNA KURBAN EDİLDİM'

“Ben 25 yıldır Patara'da tek başıma yaşayan ve çalışan bir kadınım” diyen Ferda Gürbüztürk, yaşadıklarını şöyle özetledi: “Buraya eşimden boşandıktan sonra 5 yaşındaki oğlumla birlikte Ankara'dan geldim. O gün de köylüye çok zor kabul ettirmiştim kendimi. Boşanmış, tek başına, yalnız bir kadın ve bir anne olarak pek çok tacizle savaştım ama yılmadım. Oğlumu okuttum, evlendirdim. Kendisi Ankara'da yaşıyor ve ben artık emekliyim. Ama köy meydanında da bir dükkânım var. Benim gibi hayata tutunmaya çalışan kadınların el emeklerini satıyorum turistlere. Baskılara aldırmadan onların mücadelesine destek veriyorum. Burada benim gibi yalnız bir kadın olan esnafla yan yanayım. İste tüm bunlar her şeyi istediği gibi yapan erkekleri rahatsız ediyor. Bu olayda da köylünün dedikodusuna bir kurban gerekti. Yalnız yaşayan bir kadın olarak ben seçildim. Kolayca iftira atılabilir, namusuna laf edilebilir. Çünkü zayıf, tek ve kadındım. Erkekler kendileri ile ilgili uygunsuz dedikoduları bana yönlendirdiler çünkü buna köylü ne de olsa kolay inanırdı. Beni yıldırmak için de kızım yaşındaki bir kadının duygularını kullandılar. Yani erkek olarak toplumdaki güçlerini. Bu olaydan sonra sadece ben değil, köydeki tüm yalnız esnaf kadınlar tedirgin. Benim yanımda oldukları için kötü bakışlara, tehditkâr tavırlara maruz kalıyorlar.”

[ilgili_haber]

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı

Diğer Haberler

Kontrolden çıkan Çin'e ait roket Hint Okyanusu'na düştü

Kontrolden çıkan Çin'e ait roket Hint ..

Kontrolden çıkan Çin'e ait roket Hint Okyanusu'na düştü
İstanbul'da 25 yaşındaki Tahir Yıldız avize demirine asılı halde bulundu

İstanbulda 25 yaşındaki Tahir Yıldız a..

İstanbul'da 25 yaşındaki Tahir Yıldız avize demirine asılı halde bulundu
İsrail hain saldırılarına devam ediyor! Filistinlilere ses bombaları attılar

İsrail hain saldırılarına devam ediyor..

İsrail hain saldırılarına devam ediyor! Filistinlilere ses bombaları attılar
Turizmci Tolga Cömertoğlu'ndan duygulandıran anma

Turizmci Tolga Cömertoğlundan duygulan..

Turizmci Tolga Cömertoğlu'ndan duygulandıran anma
9 Mayıs Pazar Antalya hava durumu

9 Mayıs Pazar Antalya hava durumu

9 Mayıs Pazar Antalya hava durumu
Antalya'da uçan tekmeli kavga

Antalyada uçan tekmeli kavga

Antalya'da uçan tekmeli kavga