MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Otogar esnafından indirim talebi!

06.03.2021 18:34

Antalya haber... Pandemi sürecinde yaşadıkları sıkıntılarından dolayı harekete geçen Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde faaliyet yürüten yaklaşık 120 esnaf, Büyükşehir Belediyesinden kira oranında yüzde 50 indirim yapılmasını talep etti.

Otogar esnafından indirim talebi!

Antalya haber... Antalya Otobüs İşletmecileri Eğitim ve Yardımlaşma Derneği, Antalya Büyükşehir Belediyesinden 2021 yılı kira oranında yüzde 50 indirim yapılması için talepte bulundu. Gerekli müracaatlarını Ulaşım A.Ş. ve Büyükşehir Belediyesine yaptıklarını belirten işletmeciler, bir sonuç alamayınca bir araya gelip açıklama yaptı. Antalya Otobüs İşletmecileri Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Gülnaroğlu, 120 esnafın bulunduğu otogarda Covid-19 sürecinde işlerinin yüzde 75 düştüğünü kaydetti. Bu süreçte bazı şehirlerdeki otogarlarda kira indirimine gidildiğini anımsatan Gülnaroğlu, “Biz yaklaşık 2 aydır, Büyükşehir Belediyesine gidip geliyoruz. Yetkililerle görüşüyoruz ama bir sonuç alamadık. Esnafımız zor durumda. Otobüslerde yolcu sayısında yüzde 50 kısıtlama var. Çalışan işçileri çıkaramıyoruz, maaşlarını ödüyoruz. Esnaf çok zor durumda. Biz kiralardan yüzde 50 indirim istiyoruz. Elimizde emsal kararlar var. Bir çok belediye kira noktasında indirime gitmiş. Bizde yarı yarıya indirim bekliyoruz. 6 ay kiraya zam yapılmayacağını söylediler zaten 3 ay geçti” ifadelerine yer verdi.

"9 AY SÜRÜNMEYE MAHKUM ETTİLER"

Otogar açıldığından beri işletmecilik yaptığını belirten Yusuf Çelebi, ”Biz 25 yıldır burada esnaflık yapıyoruz. Pandemiden dolayı otogarda kalkan otobüs sayısı yüzde 25’lere kadar düştü. 350 otobüs yerine bugün garajdan yaklaşık 150 otobüs kalkıyor, onların da yolcusu yarı yarıya. Biz buna da razı olduk. Hal böyleyken kazanamazken, içimize sinmeyen bir kira sözleşmesi yapmadık. Bizi 3 ay öldürmediler, 9 ay sürünmeye mahkum ettiler. Benim işim yüzde 80 azaldıysa, kira indirimi yüzde 80 değil de 50 yapılsın. Bir ortak yol bulunsun. Biz Muhittin Böcek’in belediye başkanı olmasına çok sevindik, kendisi bizim camiamızdan geldi. Böcek’in bizim sesimizi duymasını ve çözüme kavuşturmasını rica ediyoruz” dedi.

"MAĞDURUZ"

İşletmeci Atilla Necmi Gencer, belediyeye defalarca kira indirimine gitmelerine rağmen bir sonuç alamadıklarını belirtti.

Ülke genelinde bir çok belediye bünyesindeki otogarlarda kira indirimi yaşandığını anlatan Gencer, “Bizim belediyemiz ılımlı davranmadı. Kira ödeyemeyecek şekildeyiz ve mağduruz. Kapasitemiz yüzde 50’ye düştü. Zaten yolcu yok. Personel maaşları da üzerimize bindi. Büyükşehir belediyesinden kira indirimi istiyoruz” diye konuştu.

Yerel Haberler - Tüm İl ve İlçelerden Son Dakika Haberler

Yerel haberler sayfası, Türkiye'nin tüm illeri ve ilçeleri ile ilgili haberleri şehirlere göre düzenlenmiş haber servisidir.

TÜM YEREL HABERLERİ GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYIN..

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3

Diğer Haberler

Alanya’da bayramın son gününde denetimler devam ediyor

Alanyada bayramın son gününde denetiml..

Alanya’da bayramın son gününde denetimler devam ediyor
WhatsApp'ın sözleşme onayı için verdiği süre bugün doldu! Twitter'da yer yerinden oynadı

WhatsApp'ın sözleşme onayı için verdiğ..

WhatsApp'ın sözleşme onayı için verdiği süre bugün doldu! Twitter'da yer yerinden oynadı
Minik Özge çifte bayram yaşadı... 8 yaşında koşmaya başladı!

Minik Özge çifte bayram yaşadı... 8 ya..

Minik Özge çifte bayram yaşadı... 8 yaşında koşmaya başladı!
Konyaaltı Belediyesi, Kumluca güreşlerine hazır

Konyaaltı Belediyesi Kumluca güreşleri..

Konyaaltı Belediyesi, Kumluca güreşlerine hazır
Antalya'da çobanlar göç etmeye hazırlanıyor

Antalyada çobanlar göç etmeye hazırlan..

Antalya'da çobanlar göç etmeye hazırlanıyor
MatcpUp çalıştayında enerji yönetimi ve verimliliği konuşuldu

MatcpUp çalıştayında enerji yönetimi v..

MatcpUp çalıştayında enerji yönetimi ve verimliliği konuşuldu