ÖĞRENCİLERE DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ

30.05.2017 11:00

ANTALYA'nın Kaş İlçesi'nde öğrencilere ağız ve diş sağlığı eğitimi verildi.

ÖĞRENCİLERE DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ

Kaş'a bağlı Sütleğen ve Gömbe mahallelerindeki ilk ve ortaokullarda eğitim öğretim gören öğrencilere Türk Hava Kurumu (THK) Kaş Şubesi ve Antalya Diş Hekimleri Odası işbirliğiyle ağız ve diş sağlığı eğitimi verildi. Eğitime, Antalya Diş Hekimleri Odası üyesi olan diş hekimleri Semra Aktekin, Oktay Aykut, Şakibe Tunceri, Süreyya Yıldırımkaya, Caner Güleç ve Gülay Güldallı katıldı.

Diş hekimleri öğrencilere slayt gösterisiyle diş sağlığı, diş bakımı, diş fırçasını ve diş ipini doğru kullanma, diş sorunlarında yapılacakları anlattı. Diş fırçalama yöntemleri gösterildi ve diş sorunu olan öğrencilerin diş muayenesi yapıldı. Toplam 600 öğrenciye hayırseverlerin katkıları ile diş macunu ve diş fırçası hediye edildi.

THK Kaş Şubesi Başkan Yardımcısı Mehmet Zorlu, "Amacımız sağlıklı bir toplumun oluşmasında, diş sağlığının önemini öğrencilerimize kavratmak. Bunu yaparken Mustafa Kemal Atatürk'ün bize mirası olan Türk Hava Kurumu'nu öğrencilerimize tanıtmak. THK'ye olan halkımızın güvenini artırmak" dedi.

Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA)

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto