MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt
Muratpaşa’da yüzde 100 eşitlik

30.06.2021 15:57

Antalya haber.... Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muratpaşa Muhtarlar Derneği’nin genel kurulunda kamu yararını her şeyin üzerinde tutarak çok iyi bir gelecek tanzim etmekle yükümlü olduklarını dile getirdi ve “Başka vatanımız, ülkemiz yok. Biz Muratpaşa’da bunu hiç unutmuyoruz. Kamu hizmetlerinde yüzde 100 eşitlik var. Keşke bütün Türkiye’miz Muratpaşa’mız gibi olsa” dedi.

Muratpaşa’da yüzde 100 eşitlik

Antalya haber... Covid-19 tedbirleri kapsamında ertelenen Muratpaşa Muhtarlar Derneği’nin olağan genel kurulu, Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda yapıldı. Muratpaşa Kaymakamı Orhan Burhan ve Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın da katıldığı genel kurul, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

MUHTARLIK VAZGEÇİLMEZ

Başkan Uysal, genel kurulda yaptığı konuşmada, muhtarlığın sadece Türkiye’ye has bir kurum olduğunu, toplumda yaygın bir şekilde demokrasinin muhtarlık seçimleriyle öğrenildiğini söyledi. Muhtarlık seçimlerinin toplumsal uzlaşının oluşması anlamında bir demokrasi sınavı olduğunu dile getiren Başkan Uysal, “Muhtarlık birimleri sayesinde toplum, demokrasiyi, tartışmayı, görüşmeyi, birlikte iş tutmayı öğreniyor. O yüzden çok vazgeçilmez” dedi.

HEP BERABERİZ

Muratpaşa Belediyesi olarak pandemi döneminde muhtarlıklarla çok büyük bir iş birliği içinde olduklarını dile getiren Başkan Uysal, “Yaptığımız hiçbir iş sizsiz olmaz. Siz varsanız olur. Hep beraber olur. Biz bir hayat standardı kurmaya çalıştık ve bunu kurumsal ve sürdürülebilir hale getirmek için köklü tedbirler aldık” diye konuştu. Bu çerçevede Muratpaşa’da yeşil alan miktarını iki katına çıkardıklarını, cadde ve sokakları yenilediklerini, yaklaşık 4 bin atık konteynerlerini yer altına aldıklarını, falez bandında halkın kullanımına açık plajlar ve işletmeler oluşturduklarını, sosyal hizmet ağını genişlettiklerini aktaran Başkan Uysal, şöyle konuştu: “İnsanlarını birlikte yaşamakta keyif aldığı bir ilçe düzeni kurmak bir bütün. 2014’te yaptığı iki ayrı kamuoyu yoklamasında ‘Bu ilçede yaşamaktan mutluyum, bu ilçede yaşamaktan gurur duyuyorum’ diyenlerin oranı yüzde 78-79 çıkıyordu. Şu anda yüzde 85-86. Bundan kendimize pay çıkarıyorum. Kıymetli kaymakamımız Orhan ve Burhan ve kamu yönetimindeki diğer çalışma arkadaşlarımız buna büyük katkı sağlamışlardır. Hep kamu yarınını ön planda tutmuşlardır.”

MURATPAŞA GİBİ BİR TÜRKİYE

Sadece Muratpaşa’da değil Türkiye’de kamu yararını mutlak, her şeyin üzerinde tutarak çok iyi bir gelecek tanzim etmekle yükümlü olduklarını dile getiren Başkan Uysal, “Başka vatanımız, ülkemiz yok. Biz Muratpaşa’da bunu hiç unutmuyoruz. Kamu hizmetlerinde yüzde 100 eşitlik var. Keşke bütün Türkiye’miz Muratpaşa’mız gibi olsa” dedi.

VAKALAR ORTALAMANIN ALTINDA

Kaymakam Burhan, ise Antalya’da covid-19 vaka sayısının Türkiye ortalamasının altında seyrettiğini belirterek, “Antalya ortalamasının altında da hasta ve izolasyon takiplisinin olduğu bir ilçede yaşıyoruz. Muratpaşa şu anda gerek hasta sayısı olarak gerekse temaslı hasta sayısı olarak Antalya ortalamasının altında bir oranı tutturmuş durumdayız. Birkaç haftadır stabil gidiyoruz. Aşılamaları da devam ettirdiğimiz süre boyunca hastalığı ortadan kaldıracağız ama rehavete kapılmamamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

KADIN MUHTARLAR YÖNETİMDE

Konuşmaların ardından yapılan seçimlerde mevcut Başkan Ahmet Akcan, 4’üncü kez dernek başkanlığına seçildi. İlk kez bir kadın muhtarın da dernek yönetimine girdiği seçimlerde denetim kurulu da sadece kadınlardan oluştu. Demircikara Muhtarı Ayşe Peçen Saraç, yönetim kurulunda yer alırken denetim kurulu Cumhuriyet Mahallesi muhtarı Gülay Eser, Konuksever Mahalle Muhtarı Suna Ay, Yenigöl Mahallesi Muhtarı Sema Özen’den oluştu.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Google'dan flaş karar! Aşı zorunluluğu getirilecek

Google'dan flaş karar! Aşı zorunluluğu..

Google'dan flaş karar! Aşı zorunluluğu getirilecek
Adana'dan tatil için Antalya'ya geldiler, yangını söndürmek için seferber oldular

Adana'dan tatil için Antalya'ya geldil..

Adana'dan tatil için Antalya'ya geldiler, yangını söndürmek için seferber oldular
SON DAKİKA! Bakan Pakdemirli açıkladı:  Osman Gardaş ve Şehri Gardaş’ı kaybettik

SON DAKİKA! Bakan Pakdemirli açıkladı:..

SON DAKİKA! Bakan Pakdemirli açıkladı: Osman Gardaş ve Şehri Gardaş’ı kaybettik
Alevlerin esir aldığı Manavgat'ta mahsur kalan canlar için seferber oldular

Alevlerin esir aldığı Manavgatta mahsu..

Alevlerin esir aldığı Manavgat'ta mahsur kalan canlar için seferber oldular
Bakan Bekir Pakdemirli ve Bakan Mevlüt Çavuşoğlu Manavgat ve Akseki yangınlarına ilişkin son durumu paylaştı

Bakan Bekir Pakdemirli ve Bakan Mevlüt..

Bakan Bekir Pakdemirli ve Bakan Mevlüt Çavuşoğlu Manavgat ve Akseki yangınlarına ilişkin son durumu paylaştı
SON DAKİKA! ABD'de 8.2 büyüklüğünde deprem!

SON DAKİKA! ABD'de 8.2 büyüklüğünde de..

SON DAKİKA! ABD'de 8.2 büyüklüğünde deprem!