MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın

Yörükoğlu sütMuratpaşa'da maaşlar TÜFE’ye endekslendi

06.08.2022 21:03

Antalya haber... Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yaklaşık 2 bin 200 çalışanı ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imza töreninde “Maaşları tüketici fiyat endeksine kısaca TÜFE’ye endeksleyen çok az sayıda sözleşmeden birini imzaladık” diye konuştu.

Muratpaşa'da maaşlar TÜFE’ye endekslendi

Antalya haber... Muratpaşa Belediyesinde yaklaşık 2 bin 200 çalışanı ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri tamamlandı. Belediye-İş Sendikası’yla sürdürülen görüşmelerin sonucunda 2022-2024 yıllarını kapsayan sözleşme, Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Şube Başkanı Mehmet Mercan arasında imzalandı.

Şube Başkanı Mercan, “Toplu iş sözleşmesi, işçi arkadaşlarımıza, sendikamıza ve emeğin yanında olan herkese hayırlı olsun” dedi. Görüşmelerin son derece güzel geçtiğini dile getiren Mehmet Mercan, “İnşallah bundan sonraki süreçte de birlik, beraberlik içinde emek için ne yapılması gerekiyorsa Başkanımız Ümit Uysal’la beraber, belediyemizin imkânları dâhilinde, en iyisini yapmak için var gücümüzde çalışacağız” diye konuştu.

MAAŞLAR TÜFE’YE ENDEKSLİ

Başkan Uysal ise görüşmelerde yer alan herkese teşekkür etti. İmzalanan toplu iş sözleşmesiyle bir sentez yapmaya çalıştıklarını aktaran Başkan Uysal, “Amacımız, kamu hizmetleri aksatılmadan bütçe imkânları çerçevesinde emekçilerimizi gelişen ekonomik şartlarda maksimum koruyacak noktayı bulmaktı. Şu anda imzaladığımız sözleşmeyle buna ulaştık” diye konuştu. Başkan Uysal konuşmasının devamında şunları söyledi: “Hizmetlerinin bir kısmını, asgari ücretle personel çalıştıran müteahhit firmalarca gerçekleştiren ve bunun üzerinden kendi çalışana görece yüksek maaş ödeyen belediyeler hariç, Akdeniz bölgesinde en yüksek maaşı veren belediye durumundayız. Gönül çok daha fazlasını vermek ister. Ama gerçek enflasyonun yüzde 200’e dayandığı bir ülkede kamu idaresi olmak da çalışan olmak da çok zor. Bütün bu yarar dengelerini gözeterek hareket etmekte oldukça güç. Ama bunu elimizden gelen maksimum ölçüde başarmaya gayret ediyoruz. Ayrıca maaşları tüketici fiyat endeksine kısaca TÜFE’ye endeksleyen çok az sayıda sözleşmeden birini imzalamış bulunuyoruz. Hayırlı olsun.”

Muratpaşa Belediyesi’nde 2 yıl boyunca uygulanacak toplu sözleşmeyle en düşük maaş, bayram ikramiyeleri, yol ve çocuk yardımı ve çeşitli hizmet kolları için ödenen tazminatlar hariç 7 bin TL oldu.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Antalya’da satılan üç konuttan birini yabancılar aldı

Antalyada satılan üç konuttan birini y..

Antalya’da satılan üç konuttan birini yabancılar aldı
Pakistan'da katliam gibi kaza! 8 ölü 32 yaralı var

Pakistan'da katliam gibi kaza! 8 ölü 3..

Pakistan'da katliam gibi kaza! 8 ölü 32 yaralı var
Ermenistan'da havai fişek deposundaki faciada can kaybı 16'ya yükseldi

Ermenistan'da havai fişek deposundaki ..

Ermenistan'da havai fişek deposundaki faciada can kaybı 16'ya yükseldi
Antalya'da 7 yaşındaki torununa kavuşan dede gözyaşlarını tutamadı

Antalyada 7 yaşındaki torununa kavuşan..

Antalya'da 7 yaşındaki torununa kavuşan dede gözyaşlarını tutamadı
Başkan Topaloğlu'ndan her projeye destek sözü

Başkan Topaloğlundan her projeye deste..

Başkan Topaloğlu'ndan her projeye destek sözü
Alanya'da motosiklet ile otomobil çarpıştı! 1’i ağır 2 yaralı

Alanya'da motosiklet ile otomobil çarp..

Alanya'da motosiklet ile otomobil çarpıştı! 1’i ağır 2 yaralı