MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

1 mayıs

Fenix center
Uluslararası proje ile kreş eğitimi

08.11.2020 18:08

Antalya haber...Covid-19 pandemisiyle birlikte uygulamaya alınan uzaktan eğitim modellerinin kreş eğitiminde yaşadığı eksikleri gidermek için Antalya'da, Muratpaşa Belediyesi, Almanya, Yunanistan, Sırbistan ortaklı bir projeyle, 'Erasmus+' adlı Avrupa Birliği hibe programına başvurdu.

Uluslararası proje ile kreş eğitimi

Haber merkezimize gelen Antalya haberine göre; Antalya Muratpaşa Belediyesi'nin Avrupa'nın en büyük sivil toplum kuruluşları yerleşkesini içinde barındıran yenilik, buluş ve girişim destekleme merkezi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezlerinde (ASSİM) temmuz ayında yapılan 'Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi' sonuçlarını vermeye başladı.

Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Dr. Öğretim Üyesi Hüseyin Üvet'in bir fikrin proje haline getirilmesi, tasarlanması, yürütülmesi ve sonuçların paylaşılmasına kadar olan döngüsünün nasıl yönetileceği anlatıldığı eğitimlere, Muratpaşa Belediyesi'nin 20 çalışanı katıldı. 36 saatlik eğitimlerde 5'erli gruplar oluşturuldu ve süreç uygulamalı olarak ele alındı.

Sorunlar giderilmeye çalışılıyor

ASSİM'de verilen eğitimin ardından Muratpaşa Belediyesi, hazırladığı 'Uzaktaki öğretmenin yakındaki eli' isimli projeyle Erasmus+ başvurusu yaptı. Proje, Covid-19 pandemisiyle birlikte yaygın olarak kullanılmaya başlanan uzaktan eğitim modellerinin dijital araçları etkin kullanarak kreş eğitiminde yaşadığı eksiklikleri, sorunları gidermeyi amaçlıyor.

Birçok proje ortağı var

Muratpaşa Belediyesi'nin bu çalışmada proje ortaklığını, 2008 yılında kurulan Öğretmen Akademisi Vakfı, Yunanistan'ın ulusal mesleki eğitim kurumu Aketh, Sırbistan'dan 44 yıllık geçmişe sahip yükseköğretim kurumu Visoka Tehnicka Skola Nis, Almanya'da 2004 yılından bu yana okul öncesi çocuklar için eğitim faaliyetleri yürüten Berlin Cosmopolitan School yapıyor.

Hedef; dijital yeterliliklerin geliştirilmesi

Covid-19 pandemisiyle birlikte önemi artan uzaktan eğitim çalışmaları içinde kreş eğitiminin sadece Türkiye'de değil Avrupa'da da sorunlar yaşadığına dikkat çeken proje, öğretmenlerin pedagojik yetkinliklerinin artırılmasından dijital okuryazarlığa kadar birçok alanda yaşanan sorunları ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Projeyle ayrıca velilerin dijital yeterliliklerinin geliştirilmesi de hedefleniyor.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs

1 mayıs konayaaltı