MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

1 mayıs

Fenix center
Turunç Masa’ya ilgi büyük

05.08.2019 13:20

Temmuz ayında 14 bin 88 başvuruyu kayıt altına alan Muratpaşa Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü Turunç Masa, yüzde 82.19 memnuniyet sağladı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Turunç Masa’nın; hizmetin eşit ve adil dağılımının yanı sıra kent yaşayanlarına, belediye birimlerini doğrudan denetleme olanağını da sunduğunu söyledi.

Turunç Masa’ya ilgi büyük

Muratpaşa Belediyesi'nin alışılagelmiş halkla ilişkiler masalarından çok daha fazlasını sunan ve Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın bir yönetişim modeli olarak en ince ayrıntısına kadar üzerinde çalıştığı Turunç Masa, Temmuz ayında yüzde 82.19 memnuniyet sağladı. 

Aralık 2014'te hizmete giren Turunç Masa’da, Temmuz ayında kayıt altına alınan 14 bin 88 başvurudan, sonuçlandırdığı 10 bin 767 başvuruda memnuniyet sağladı.

Kayıt altına alınan başvuruların 371'i Muratpaşa Belediyesi dışındaki kurumlara iletildi. 

Çağrı merkezi, gezici ekipler, sosyal medya, web, basın gibi araçlar üzerinden Muratpaşa yaşayanlarının, belediye yönetimine katılımını sağlayan Turunç Masa, Temmuz ayında 7 gün 24 saat çalışan 444 80 07 numaralı çağrı merkezi üzerinden aldığı 21 bin 401 çağrıdan Muratpaşa Belediyesi ile ilgili olan 10 bin 958’ini kayıt altına alıp hizmet birimlerine aktardı. 

Belediye fuayesinde bulunan başvuru masası, Temmuz ayında 30 bin 896, Koordinasyon Merkezi ise aynı süre içinde 26 bin 105 görüşme gerçekleştirdi.

En çok başvuruda bulunan mahalleler 

Muratpaşa Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü Turunç Masa’ya en çok başvuruda bulunan mahalleler arasından sırasıyla 30 bin 744 nüfuslu Güzeloba Mahallesi’nden 1166, 25 bin 887 nüfuslu Çağlayan Mahallesi’nden 641 ve 18 bin 337 nüfuslu Şirinyalı Mahallesi’nden 538 başvuruyla ilk üç sırada yeraldı. 

Başvuru konularına göre en çok Temizlik İşleri, Sosyal Yardım İşleri, Zabıta, Çevre Koruma ve Park ve Bahçeler Müdürlükleri’ni ilgilendiren başvuru yapıldı. 

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; Turunç Masa’nın hizmetin eşit ve adil dağılımı, kent yaşayanlarının yönetime katılımları ve iletişim teknolojileri kullanılarak, belediye ile etkileşimini sürekli kılma konularında önemli bir işlev üstlendiğini söyledi.

Başkan Uysal; “Turunç Masa; kent yaşayanları ve mahallelere eşit ve adil hizmet dağılımının adıdır. Turunç Masa aynı zamanda belediyemiz hizmetlerinin ve birimlerinin doğrudan komşularımızca, denetlenmesinin de adıdır” şeklinde konuştu.

 

 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs

1 mayıs konayaaltı