MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Muratpaşalı öğrencilerden Anıtkabir'e ziyaret

29.07.2019 10:02

Muratpaşa Belediyesi’nin destek eğitim kurs merkezinin öğrencileri öğretmenleriyle birlikte Ankara gezisine katıldı. Öğrencilerin Ankara gezisi Anıtkabir ziyaretiyle başladı.  

Muratpaşalı öğrencilerden Anıtkabir'e ziyaret

Muratpaşa Belediyesi’nin Ermenek ve Memurevleri mahalleriyle birlikte Zeytinköy bölgesinde bulunan destek eğitim kurs merkezleri, okulların tatil olduğu yaz aylarında da etkinliklerine devam ediyor.

Bu yıl LGS’ye giren 77 öğrencisinden 76’sını tercih ettiği liseye yerleştirme başarısıyla yüzde 98.7'lik başarı oranına ulaşan kurs merkezleri, sınav heyecanının sona ermesiyle birlikte ilk ve ortaokul öğrencilerinin sosyo-kültürel gelişimini destekleyici programlara başladı.

Bu kapsam dahilinde Ankara gezisi düzenlendi. Öğretmen ve öğrencilerin başkent Ankara gezisi, Anıtkabir ziyaretiyle başladı.

Aslanlı Yol’dan yürüyüp Gazi Mustafa Kemal Atatürk mozolesini ziyaret eden öğrenciler, Çanakkale, Sakarya, Büyük Taarruz, Başkomutanlık Muharebeleri ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yıllarını çarpıcı bir biçimde sunan Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni de gezdi. 

Öğrenciler, Anıtkabir’in ardından Ulus’a geçerek ilk meclis binasıyla birlikte Anadolu Medeniyetleri Müzesini gezdi. 

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; eğitim alanında fırsat eşitliğini sağlamak için, belediye olarak her aşamada etkin olmaya özen gösterdiklerini belirtti. 

Başkan Uysal; “Sosyal kreşlerimiz, destek eğitim merkezlerimiz, MURGEM, ODTÜ Gençlik Parkı ve kız öğrenci yurdumuzla, eğitimin her alanında olmaya çalışıyoruz. Eğitim desteğinin yanı sıra çocuklarımızın gelişimine katkı sağlayacak kültürel etkinlikler de gerçekleştiriyoruz” dedi.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı