MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Muratpaşa’da kurban satış ve kesim noktaları belli oldu

25.07.2019 15:16

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla  Muratpaşa Belediyesi harekete geçti.  İlçede 2 nokta  kurban satış alanı olarak belirlendi.  Muratpaşa belediyesi, ücretsiz kesim hizmeti de vererek  6 noktada kurban kesim yeri oluşturuldu.  Muratpaşa Belediyesi, 11 Ağustos Pazar günü başlayacak Kurban Bayramı için gerekli hazırlıklarını sürdürüyor.

Muratpaşa’da kurban satış ve kesim noktaları belli oldu

Muratpaşa’da bu Kurban Bayramı için 2 noktada satış yeri ve 6 mahallede ise kurban kesim alanı belirlendi.

Belediye ekipleri, kurban satış noktası olarak belirlenen Gazi Bulvarı üzeri Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) karşısı ve Ermenek Mahallesi Aycan-1 Sokak’ta düzenleme çalışmalarına devam ediyor.

Ayrıca kurbanlık hayvanlarını satacak celeplerin başvuruları da Muratpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü aracılığıyla alınmaya başlandı. Başvuruların sona ermesinin ardından kura çekimiyle yerler belli olacak. 

Muratpaşa Belediyesi’nin belirlediği kurban satış noktalarında ayrıca modern kesim noktaları da bulunuyor.

Her iki noktada da Kurban Bayramı süresince sertifikalı 40 görevliyle ücretsiz kesim hizmeti verilecek.

Ayrıca kurbanlarını kendileri kesmek veya kesimin kasaplar tarafından yapılmasını isteyen vatandaşlar için de 4 ayrı nokta kurban kesim yeri olarak düzenlenecek. 

Konuksever, Cumhuriyet, Yeşilbahçe, Bayındır mahalleri kapalı pazar yerleri de kesim alanı olarak belirlendi. 

Bununla birlikte Cumhuriyet Mahallesi kapalı pazarında bulunan Muratpaşa Belediyesi Aşevi de kurban bağışlarını kabul edecek. 

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, kurban satış ve kesim noktalarında altyapı çalışmalarının hızla devam ettiğini dile getirerek, “ATSO karşısı ve Ermenek Mahallemizde ücretsiz kurban kesim hizmeti de vereceğiz.

Kurbanlarını sorunsuz ve hijyenik ortamlarda eğitimli kasaplara kestirmek isteyen komşularım, Turunç Masa’ya bizzat ya da 444 80 07 numaralı çağrı merkezi üzerinden müracaat ederek sıra numarası alabilirler” dedi. 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı