MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Başkan Uysal Lozan'ın 96. yılını kutladı

24.07.2019 11:45

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Lozan Barış Antlaşmasının 96’ncı yıl dönümü için açıklama yaptı. “Lozan; demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin tapusudur” dedi. 

Başkan Uysal Lozan'ın 96. yılını kutladı

Lozan Barış Antlaşması’nın imzalanmasının 96’ncı yıl dönümü olmasıyla Başkan Uysal, bir kutlama mesajı yayımladı. 

96 yıl önce, 24 Temmuz 1923’te imzalanan Lozan Barış Antlaşması’nın Birinci Dünya Savaşı’nı bitiren antlaşmalar arasında geçerliğini koruyan tek antlaşma olduğuna dikkat çeken Başkan Uysal, “Lozan; demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin tapusudur” dedi. 

Başkan Uysal, açıklamasında şöyle konuştu: “Lozan Barış Antlaşması, yaşam hakkı dahi elinden alınmak istenen bir milletin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kendisini dünyanın egemen güçlerine kabul ettirmesinin adıdır.

Lozan, Türkiye’nin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesiyle ‘husumet dünyasına’ karşı tek başına verdiği mücadelenin adıdır.

Bugün Lozan’ı küçük görmeye ve göstermeye çalışanlar bilerek ya da bilmeyerek, o gün Türkiye Cumhuriyeti’ni tanımak zorunda kalanların boş propagandalarının etkisi altındadırlar.

Bağımsızlık ve özgürlük inancı üzerinde yükselen Türkiye Cumhuriyeti, ‘muasır medeniyet’ hedefine doğru koşmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Lozan Barış Antlaşması’nın 96’ncı yıl dönümü dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aydınlanma önderlerimizi bir kez daha saygı, şükran ve minnetle anıyorum.” dedi. 

 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı