MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın

Yörükoğlu süt

Konyaaltı Belediyesi

Fenix center
35 şehir Kaleiçi Oldtown Festivali'ne geliyor

24.07.2019 14:00

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kaleiçi mahalle muhtarlarıyla ve esnafla bir araya geldiği yemekte 4’üncüsü düzenlenecek olan Kaleiçi Oldtown Festivali’ne şimdiden 35 şehrin katılım kararını ilettiğini belirterek, “Festivalde bu yıl ortak deklarasyon yayınlayacağız. İlk defa bir forum yapacağız” dedi

35 şehir Kaleiçi Oldtown Festivali'ne geliyor

Bu yıl 10 - 13 Ekim tarihleri arasında 4’üncüsü düzenlenecek olan Kaleiçi Oldtown Festivali öncesinde Başkan Ümit Uysal, Kaleiçi mahallelerinin muhtarları, sivil toplum kuruluşları ve tarihi kent merkezinin esnaflarıyla akşam yemeğinde buluştu. 

Başkan Uysal, yemekte yaptığı konuşmada, Antalya’nın turizm yapısının arzu edilen noktada olmadığını söyledi.

Türkiye’de genel olarak sahillerde dinlenme üzerine kurulan tek tip bir turizm uygulamasının olduğunu belirten Başkan Uysal, “Bunda da çok başarılıyız” dedi. 

Özellikle  Antalya için, mevcut turizm potansiyelinin beşte birlik kısmının hayata geçirilebildiğini ifade eden Başkan Uysal, “Antalya, 50 milyon turisti ağırlayabilir.

O genişlikte, o büyüklük, o zenginlik ve o renklilikte.

Ama dünyayla akredite olmada sıkıntılarımız olduğu için, bir takım algı bozulmaları, planlama ve yönetmeme nedeniyle sadece seyahat acentelerinin ve otellerini sürüklediği deniz-kum-güneş turizmiyle yetinmek zorunda kalıyoruz” şeklinde konuştu.  

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek Kaleiçi Oldtown Festivali’yle Muratpaşa Belediyesi olarak mevcut duruma bir parantez açmak istediklerinin altını çizen Ümit Uysal, “Bunu da yaşayan antik kentler diyerek parantezlendirdik. Akdeniz çanağı ve Avrupa’yı esas alarak Kafkasya ve doğuyu da tarayarak 400 kente festival daveti gönderdik.

Bu yıl artık biraz daha ileri gitmeye çalışıyoruz.” dedi. 

Bu yıl festivale aralarında Almanya, İtalya ve Çekya gibi ülkelerden 35 kentin geleceğini açıklayan Uysal, 14 - 18 Ağustos tarihlerinde Rusya’da düzenlenecek 2’nci Antik Şehirler Formu’nda Kaleiçi üzerine bir sunum yapacaklarını ve festival davetlerinin burada da devam edeceğini kaydetti. 

Yaşayan antik kentlerin insanlığın kültür mirası olduğuna değinen Başkan Uysal, dünyada her şey fast foodlaşırken yaşayan antik kentleri koruyarak estetiği, sanatı, inceliği ve belli duyarlılıkları korumuş olacaklarını dile getirdi. 

Kaleiçi Old Town Festivali’nin bu yıl belli misyonları da hayata geçireceğini belirten Başkan Uysal, “Festivalde bu yıl ortak deklarasyon yayınlayacağız. İlk defa bir forum yapacağız” dedi. 

Başkan Uysal, ayrıca, bir tanıtım ofisi oluşturmak için de çalışmalara başladıklarını söyledi. 

Bu ofiste 3 rehberle sürekli olarak Antalya’nın ve Kaleiçi’nin tanıtımını gerçekleştireceklerini belirten Başkan Uysal, bu çalışmanın imkanlar ölçüsünde sosyal medya ve arama motorları için reklam bütçesiyle destekleneceğini söyledi. 

Başkan Uysal, ikinci bir çalışma olarak, Kalekapısı’na çok yakın bir noktada bulunan Antalya Ticaret Borsası’nın da bulunduğu binanın çatısına yerleştirilecek bir kamerayla kentin gündelik hayatını internet ortamında 24 saat canlı yayınlamayı hedeflediklerini vurguladı.
 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto