MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın

Yörükoğlu sütMuratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Developer Topluluğu ile bir araya geldi

25.07.2022 13:19

Antalya haber... Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Developer Topluluğu’yla buluşmasında yakın dönemde internet üzerinden yazılım eğitimi ortamı oluşturacaklarını müjdesini verdi ve “Hatta ileri düzey yazılım eğitimlerini de orada, dünyadan alıp Türkiye'deki yazılımcılara sunmak istiyoruz” dedi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Developer Topluluğu ile bir araya geldi

Antalya haber.... Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, bilgisayarlar, cep telefonları, tabletler, akıllı ev aletleri ve dijital aygıtlar için uygulamalar ve yazılımlar geliştiren ‘developer’ların kurduğu Antalya Developer Topluluğu’yla Adalya Kafe’de bir araya geldi. Yazılım dünyasından gençlerin yoğun ilgi gösterdiği buluşmada Başkan Uysal, belediyenin bu alandaki çalışmalarını ve gelecek planlarını paylaştı.

ÜLKE MENFAATİ

Başkan Uysal, 2015’ten bu yana Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezlerinde (ASSİM) temel düzeyde robotik-kodlama eğitimleri verdiklerini söyledi. Oysaki Türkiye’nin bu tip eğitimleri 20-30 yıldır vermesi gerektiğinin altını çizen Başkan Uysal, “Üzerimize farz olmayan işlere ülke menfaati, şehir menfaati, toplum menfaati gerektiğinde girmek durumunda kalıyoruz” dedi.

DRONLA ATILAN TOHUMLAR YEŞERDİ

Bunun en güncel örneğinin geçen yıl Manavgat ve çevre ilçelerde yaşanan orman yangını felaketinin ardından dronla gerçekleştirdikleri ağaçlandırma çalışması olduğunu belirten Başkan Uysal, “En sarp, insan eli değmeyen, yerlere dahi dronlarla tohumları bırakabiliyorsunuz ve tutuyor. Şimdi bıraktığımız tohumlar yeşerdi” diye konuştu.

ANTALYA VE YAZILIM DÜNYASI

Dünyada yazılım pazarının iki ana hat üzerinden şekillendiğini dile getiren Başkan Uysal, bunun birinin markalaşmış pazar olduğunu diğerinin ise günübirlik ihtiyaçlarla şekillenen pazar olduğunu kaydetti. Antalya’nın bu dünyada nasıl yer alabileceği üzerine bir tartışmayı ASSİM bünyesinde bir süredir yaptıklarını aktaran Başkan Uysal, şunları söyledi:
“Acaba Antalya olaraktopyekun, bütün yeteneklerimizi birbirine ekleyerek bir ürüne dönüştürebilir miyiz? Güçlerimizi birleştirerek ülkenin geleceği için nasıl yeni bir yaratıcı zemin oluştururuz? Hepinizin yeteneklerinin farklı farklı olduğunu biliyorum.Birbirinize eklendiğinizde, takım olduğunuzda yeteneklerinizin yükselebileceğini, yeni ve farklı ürünleri ortaya çıkarabileceğinizi biliyorum. Bunun için ne yapmamız gerekirse yapalım.”

Yakın bir dönemde internet üzerinden yazılım eğitimi ortamı oluşturacaklarını müjdesini vererek konuşmasına devam eden Başkan Uysal, “Bunun çalışmasını yapıyoruz. Hatta ileri düzeyi yazılım eğitimlerini deorada, dünyadan alıp sizlere sunmak istiyoruz. Bütün Türkiye'deki yazılımcılara sunmak istiyoruz” diye konuştu. Başkan Uysal, ayrıca, Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Teknopark’ında bir teknoloji merkezi kurmak için çalışmalarını devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

13 Ağustos Cumartesi Antalya'da hava durumu! Meteorolojiden 4 ilçeye yağış uyarısı

13 Ağustos Cumartesi Antalya'da hava d..

13 Ağustos Cumartesi Antalya'da hava durumu! Meteorolojiden 4 ilçeye yağış uyarısı
Antalya'da nefes kesen uyuşturucu operasyonu! Neye uğradığını şaşırdı

Antalya'da nefes kesen uyuşturucu oper..

Antalya'da nefes kesen uyuşturucu operasyonu! Neye uğradığını şaşırdı
Ünlü market zinciri A101 harekete geçti Dijital banka kuruyor!

Ünlü market zinciri A101 harekete geçt..

Ünlü market zinciri A101 harekete geçti Dijital banka kuruyor!
Antalya'da 2 saat ecel terleri döktürdü! Rehin alma sebebi pes dedirtti!

Antalya'da 2 saat ecel terleri döktürd..

Antalya'da 2 saat ecel terleri döktürdü! Rehin alma sebebi pes dedirtti!
Zorunlu trafik sigortasında yeni düzenleme

Zorunlu trafik sigortasında yeni düzen..

Zorunlu trafik sigortasında yeni düzenleme
Antalya'da sıcak dakikalar! Banka müdürü rehin alındı

Antalya'da sıcak dakikalar! Banka müdü..

Antalya'da sıcak dakikalar! Banka müdürü rehin alındı