MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
MİT görevlisiyiz diyerek kandırdılar!

12.11.2019 11:46

Antalya'da kendisini MİT görevlisi ve polis olarak tanıtarak dolandırıcılık yapan 2 şüpheli yakalandı.

MİT görevlisiyiz diyerek kandırdılar!

Kendisini MİT görevlisi ve polis olarak tanıttığı, yanında bulunan kadın şahıs ile birlikte birçok vatandaşı dolandıran şahıslar Konyaaltı ilçesindeki adreslerinde yakalandı. 

İ.Ö. ve  A.S. isimli şahısların ikametlerinde yapılan aramada, nüfus cüzdanı, noterden verilme vekaletname asılları, dijital materyaller, cep telefonları ve sim kartları elde edildi ve belgelere el koyma işlemi yapıldı.

Şüpheliler hakkında yapılan incelemede Asayiş Şube Müdürlüğüne müracaatta bulunan müşteki H.E.T.’ye kendisini MİT görevlisi, polis olarak tanıtmak suretiyle Konyaaltı ilçesindeki 650 bin TL değerindeki dairesini almaya çalıştıkları, Konya İl Emniyet Müdürlüğüne müracaat eden müşteki M.Ç.’yi kendisini MİT görevlisi, polis olarak tanıtmak suretiyle 4 bin 800 TL., müşteki H.Y.'yi yine aynı yöntemle 14 bin 200 TL dolandırdıkları iddia edildi.

Şüpheliler hakkında yapılan incelemede İ.Ö.’nün çok sayıda “Nitelikli Dolandırıcılık” suçundan kaydının olduğu, “Nitelikli Hırsızlık, Hükümlü ve Tutuklunun Kaçması” suçlarından çok sayıda aranmasının olduğu, ayrıca şahsın yaklaşık 5 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezasının olduğu, şüpheli A.S.’nin ise suç kaydının bulunduğu, aranmadığı anlaşıldı.

Yakalanan 2 şüpheli yapılan işlemlerin ardından Antalya Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Şüphelilerden İ.Ö. tutuklanırken, A.S. ise adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı