MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

Konyaaltı Belediyesi

Fenix center
Meteoroloji'den Antalya için 'turuncu' alarm

12.12.2020 11:09

Antalya haber...  Meteoroloji'den 4'üncü Bölge Müdürlüğü, 'turuncu alarm' koduyla, bugün öğleden sonra Antalya merkezi ve doğu ilçelerde, Pazar günü ise il merkezi ve batı ilçelerde yer yer çok kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Kuvvetli rüzgarlar ve fırtına nedeniyle de soba ve baca gazı zehirlenmeleri, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması istendi.

Meteoroloji'den Antalya için 'turuncu' alarm

Haber merkezimize gelen Antalya haberine göre Meteoroloji 4'üncü Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, haftasonu Cumartesi ve Pazar günleri için 'turuncu alarm' koduyla, Antalya il genelinde beklenen kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle iki ayrı uyarı mesajı geçti.

SOBA ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre, rüzgarın güneyli yönlerden 39-61 km/saat kuvvetli ve kısa süreli 62-74 km/saat fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden ve Isparta, Burdur il geneli ile Antalya ve Muğla'nın iç kesimlerinde beklenen kuvvetli güneyli rüzgarların meydana getirebileceği soba ve baca gazı zehirlenmelerine ayrıca çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR

Ayrıca, beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Cumartesi günü öğleden sonra il merkezinde kuvvetli, doğu ilçeleri Serik, Manavgat, Alanya, Gazipaşa, Akseki, İbradı ve Gündoğmuş yer yer çok kuvvetli ve 51-75 kg/m2/12 saat olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların beklendiği belirtildi.

13 Aralık Pazar günü ise il genelinde çok kuvvetli 51-75 kg/m2/12 saat, il merkezi ile Kemer, Serik ve Manavgat ilçelerinde yer yer şiddetli 76-100 kg/m2/12 saat yağış şeklinde olacağı tahmin ediliyor. İlgili tüm kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşların meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarında bulunuldu.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto