MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Menderes Türel'den,  Başkan Böcek’e 'Konyaaltı gerçekleri' resti!

17.02.2020 11:55

Antalya Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Menderes Türel,  CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in iddialarına belgelerle tek tek cevap verdi. Toplantıya Ak Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Kemal Çelik, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Gökçen Özdoğan Enç,, İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de hazır bulundu.

Menderes Türel'den,  Başkan Böcek’e 'Konyaaltı gerçekleri' resti!

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, “Antalya'ya sadece ve sadece hizmet ettik. 2002 yılından bu yana hizmet üstüne hizmet yapan kadrolarız. Cumhurbaşkanımız R.Tayyip Erdoğan, Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun da büyük katkıları ile güzel hizmetler yaptık. 1 yıl geçmesine rağmen tek bir eser üretemeyen zihniyet yaptığımız hizmetleri haksız yere eleştirmesinden bizler rahatsız olduk. Biz 1 yıldır Muhittin Böcek’e fırsat verdik. Ancak tek bir eser göremedik 1 ylıdır.

Ailem ile birlikte Konyaaltı Sahilinde yürüyüş yaptım. 100 bin üzerinden insanın ora bulunduğuna tanıklık ettik. Herkes Konyaaltı sahilindeydi. Bizim yapmış olduğumuz bu hizmeti acımasızca ve aşağılık iftiralar atarak kamuoyu önünde bizleri yıpratmaya çalışan Muhittin Böcek’i hakaretlerinden dolayı kınıyorum. Eşek ölür kalır semeri, insan ölür eseri. Yaptığımız Konyaaltı Yaşam Merkezimiz de çok güzel tesisler oluşturduk. Bunun üzerinde sadece yüzde üçlük ihaleye verilen bir yeri eleştirmek siyasi ahlaka sığmamaktadır. Yapılan hayasızcasaldıralara karşılık bu açıklamayı yapma gereği hissettik” diye konuştu

Maskelerini düşürmek için…

Büyükşehir Belediye eski Başkanı Menderes Türel ise yaptığı konuşmada, birileri iş yapmak yerine şahsıma sık sık sataştığına tanıklık ettiklerini söyledi. Menderes Türel, “Sınır tanımayan iftira haritalarını ve maskelerini düşürmek için bu toplantıyı gerçekleştirdik. 1 yıl geçtiği halde hiçbir hizmet yapmadıkları ortadayken uydurma iftiralar ile ortaya çıkmaktadırlar. Hizmet üretmeyenler benim üzerimden prim yapmaya çalışıyorlar. Vatandaşlarımız kimin ne yaptığını çok iyi bilmektedir. Kamoyunun dikkatini başka noktalara çekerek yapamadıkları hizmeti unutturma gayreti içindeler. Muhittin Böcek Konyaaltı belediye başkanlığı döneminde tek bir çivi çakmamıştır. Kıskançlığından ve hasetliğinden iftiralarıyla bu güzelim projeyi kötülemektedir. Belgeli açıklamalar ile yalancıların maskesi düşecektir. Konyaaltı Dünyanın en güzel sahillerinden biridir. Dünyanın en güzel sahil projesini gerçekleştireceğimizi söyledik ve bizde buna yakışır proje yaptık. Konyaaltı Sahil projesini yapacağımızı söylediğimizde inanmamışlardı. Bir günde on binlerce hafta sonu yüz bin e yakın vatandaş bizim yaptığımız projemizin üzerinde dolaşmaktadır. Sahili halka kapatacağımızı söyleyenler rezil oldular. Bu zihniyet iş yapmaz. En iyi yaptığı şey herşeye karşı çıkmak ve karalama yapmaktır. Yine bunu yaptılar. Canlı yayında şeffaf gerçekleştirdiğimiz ihalemizi karalamaya çalıştılar. Türkiye de ihaleye katılan firmalar ve mevzuat dışı hiçbir iş ve işlem yapmadı” diye konuştu.

Muhittin Böcek'te aynısını yaptı

Türel, “Konyaaltı Belediye Başkanı iken Böcek bir çok tek firma ihalesini onayladı. Eğer yaptığımız suç ise kendisi de Konyaaltı Belediye Başkanlığı döneminde yaptıkları da suç işlemiştir. Bu kez de kamu zararı yalanına dolandılar. Konyaaltı sahili bir milyon yüz metre karelik alanı kapsar. Bu alan içinde kapalı mekan ticaret alanı ise sadece sekiz bin metrekarelik alan. Konyaaltı Kent Meydanını Böcek Yapmadı mı ?Yaptı ? Burada kaç metre kare kapalı alan var ? Üç bin metre kare var ? Buradan Konyaaltı Belediyesi bu esnaflardan sadece yıl da yüz bin TL alıyor. Ay başında bu meydan da bulunan mekanlardan toplam gelen aylık kira dükkan başına sadece 670 TL gelir geliyor. Büyükşehir Belediyesinin Konyaaltı Sahilinden 15 milyon gelir elde edilmiştir.  Kamu Zararını kimin işlediğine iyi bakın. Bu güne kadar sorduğum hiçbir sorunun cevabını veremediler. Bunun da cevabını veremeyeceklerdir. Muhittin Böcek Konyaaltı Belediye Başkanı iken park  bahçeler, peyzaj, temizlik masrafılarını , öderken Konyaaltı Belediye Başkanı Büyükşehir Belediye Başkanı olunca bu kez bunların parasını esnaf ödesin diyor. Bu bir terbiyesizliktir.  Bizim yaptığımız tüm tesisler sahil de ücretsiz. Tuvaletinden tenis kortlarına, basket sahalarına kadar ücretsiz. Belediye halka hizmet etmek için vardır. Belediye bu hizmetleri halka sunmak için vardır. Bu işler Muhittin Böcek'e ağır geldi” dedi.

Konyaaltı sahili ve gerçekler

Türel, “Bu davranış halka karşı büyük terbiyesizliktir. Konyaaltı ihalesi bir çok müfettiş ve bilir kişi tarafından inceleniyor. Sahil ile ilgili rapor sonuçlandı. Biz belgeli konuşuyoruz. Kamu zararı diye uyduranların rayiç bedeli altında kiralama yapmadığımızın belgesidir. Bu belge iftiracıların yüzüne tokat gibi çarpılmıştır. 8 milyon 717 bin TL yi nasıl saklayacaklar ? Hiçbir zaman emlak tespitinde asla kimseye taviz vermedik. Ticari ünitelerle birlikte uzmanlar tarafından yapılan ederi 6 milyon TL dir. 2018 rakamlarına göre 10 milyon TL Büyükşehir Belediyesinin kasasına para girmektedir. Bunları nasıl saklayabilirsiniz? Rayiç bedeller ortaya çıkıyor. Sayıştay incelemelerinde burada kimse kamu zararı tespit etmiştir filan gibi buralara atıf da bulunmasın. Bu konu da henüz karar verilmemiştir. Kamuoyuna kesin hüküm gibi sunulması ayıptır. Nihai sonucu henüz çıkmadı. Çıktığın da herkes bir kez daha görecektir. Şu anda ki yönetimin Böcek yönetiminin yaptığı sözleşme fesih ile ilgili kararın nihai karar olmamasına rağmen çığırtkanlık yapılıyor.

Fiyat farkı ödenmemiştir

Yüksek malzeme alımı ile ilgili iftiralara gelince bu ihaleyi ANTEPE kazanmıştır. Belediyenin kendi şirketidir. Mevzuat gereği direk şirketine iş veremez. ANTEPE belediye yi kazıkladı m ? Belediyenin sol cebi mi kazıkladı ? İnşaatın başlandığı tarih 2017 ekiminde yapıldı. Ekim’in 2018 de tamamlandı. Bayındırlık fiyatlarına göre ödeme belirlenmiştir. Aradan cımbızla çekip yakışı kalmayan açıklamalar şaşırtıcıdır. Bazı kalemlerde bayındırlığın belirlediği fiyatın üzerinde fiyat veremezsiniz. ANTEPE biri baba biri oğuldur. ANTEPE’yi kendi şirketini şikayet eden bir başkan şaşırtıcı durum. ANTEPE 2017 de ihale yapıldığı için 2018 yılında fiyat farkı ödenmemiştir. En yüksek kalem de ve bazı kalemlerde bazı kalemleri tölere edilmesi zaruridir. ANTEPE nin zarar etmesi total itibari ile bu işte zarar etmemiş, çok da karı olmamıştır. Fiyatlandırmalar ise herkesin bildiği şekildedir. Başımıza bunların iftiraların geleceğini bildiğimiz için biz hep işimizi usulüne göre yaptık. İftira tacirlerine yaptığımız düzgün işler nedeniyle verilmeyecek hesabımız yoktur. Bütün bu hesapların kesin kabulünü Muhittin Böcek yapmıştır. Mesele burada yetim hakkı felan değil. Senin imzan var, ekibinin imzası var. Niye kesin kabulünü yaptın o zaman ?ANTEP’e ye fazla ödeme yapıldığını iddia edenler malzemelerin belediye şirketine ne kadarına mal olduğuna bakmak gerçekleri görmek olacaktır. ANTEP e örnek gösterilen fiyatlar asla yüksek gösterilmemiştir. Gerçek bu değildir. Muhittin Böcek gerçekleri söylememekle birlikte gerçekleri saklamaktadır” dedi.

ANTEP’e karı devede kulak

Muhittin Böcek’in fotoğraflarla gösterdiği malzemelerin gerçek rakamlarını sinevizyonda gösteren Menderes Türel, Muhittin Böcek’in tüm iddialarını gerçek fiyatları ile çürüttü. Türel sahil projesi için alınan tüm malzemelerin kaliteli ve Antalyalılar yakışan özellikte malzemeler olduğunu denize yakın oluşturulan kent mobilyaların tüm korozyon ve etkilenmelere karşı özellikli olduğunu belirtti. Türel alınan tüm malzemelerin usulüne uygun sözleşmeler, hak edişlerin yasaya uygun şekilde gerçekleştiğini belirtti. Türel, “Bu kadar pervasızca yapılan saldırı ve aşağılık şekilde iftiralar Antalya’ya hizmet eden bizlere hizmet edenlere iftiradır. İSKON dan gidip 2017 fiyatlarını bir incelesin aldığımız malzemelerin. Bizler nakliye, montaj ve uygulama dahil çok çok daha düşük fiyatlara malzemeleri tedarik ettik. Muhittin Böcek’in iftira atar gibi sahil projesine uyguladığımız malzeme  birim fiyatlarına yalan ve iftiralar ile sataşma haysiyet ve şeref cellatlığına soyunarak komik duruma düşmüştür. Burada ANTEP’e fahiş kar etmemiştir. Malzemelerin Belediye ye kaç liraya mal olduğunu Muhittin Böcek çok iyi bilmektir. ANTEP’E kar amacı gütmeden bu işleri yapmıştır. İşte bunları belgeledik.  Muhittin Böcek utanmalı ve Antalyalılara yanlış bilgi aktardığı için özür dilemelidir. Böcek yönetiminde Menderes Türel’in bıraktıkları ile yetinecek” dedi

Sahne aynı oyuncular farklı

Türel, “Sahne dekor aynı oyuncular değişmiştir. Menderes Türel hizmet ve projeleri ile gündeme gelmiştir. Muhittin Böcek yalan ve iftiralar ile gündeme gelmeye çalışmaktadır. Ben bu hizmetleri bırakmasaydım neyle övünecekti. Benim yaptığım hizmetleri kendi yapmış gibi yaymaktadır. Raylı sistemin etrafına da kendi fotoğraflarını koymaktadır. Çok büyük hizmet miş gibi Otobüs Duraklarından başka paylaştığı bir şey yok. Koskoca 1 yıl da ne yaptı sadece Kasap Dükkânı açtı. Bunda da gülünç duruma düştü. Halka ucuz et satacağım dedi ancak zincir marketlerde et Böcek’in kasaplarından daha ucuz. Ben Antalya ya hizmet rekoru kıran şahsiyetim. Sen ne kadar iftira atarsan at bu sevgiyi yok edemeyeceksin. İftiralar yüzünde her gün patlayacak. Gerçekleri bildiği halde basın toplantısı yaparak bile bile halka yalan söylediği için istifa etmelidir. Böylesine açık yalanlarla halkı kandırdığı için istifa etmelidir” diye konuştu

Büyükşehir gömleği büyük geldi

Türel, “Muhittin Böcek’e Büyükşehir Belediye Başkanlığı on gömlek büyük gelmiştir. Her yıl neredeyse Burdur nüfusuna yakın bir araç trafiği Kuş uçamaz hale gelecektir. En geç iki yıl sonra Antalya trafiği kilitlenecek ve keşmekeşe dönecek. Bunların sığınacağı tek liman iftira limanıdır. Menderes’i Antalya dan silemezsiniz. Kimse seçim kaybetti mavlarasına takılmasın. Son iki seçimde ki Cumhur İttifakı oylarını yüzde 47 ye taşımışız. Muhittin Böcek’’in kendi yaptırdığı anketlerde ben yine en çok çıkan olmaktayım. Korkmayın çalışın sizlinde olsun. Menderes Türel’in adını yalan ve iftiralar ile büyütürsünüz. Hangi yalan balonu şişirirseniz şişirin bu balon patlayacak ve rezil olacaksınız. Bu konuyu şimdilik burada kapatıyorum ve bi daha konuşmayacağım. Menderes Türel Proje adamıdır. Tüm bakanlarımızın desteği, milletvekillerimiz, il başkanlarımız, teşkilatımız hemşerilerimizle birlikte tarih yazılmıştır. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. İftiracılara söylüyorum halkın huzurunda istediğiniz yandaş kanalda istediğiniz yerde kozumuzu paylaşalım. Muhittin Böcek benden hep kaçmıştır. Hodri meydan. Türel asla korkan ve yatanlardan olmamıştır. Bundan sonra da bu böyle olacaktır” dedi. Türel Konyaaltı Yaşam Merkezi nin yapılması ile beraber karanlık güçlerin bölgesi olmaktan çıktığını, ailelerin rahatlıkla gezebilen ailelerin adresi olduğunu söyledi. Türel kendisine oy vermeyenlerin bile teşekkür ettiğini hatırlattı. Bunun altında ezilenler bu güzellik altında ezildiğini ve iftiraya baş vurduğunu belirtti. Türel, “Ektiğim ağaçları yeşertsinler yeter. Dört yıl içinde benim tüm hazırlığını yaptığım ve bıraktığım raylı sistemin dışında farklı bir hizmet görüleceğini sanmıyorum. İnşallah yanılırım. Raylı hattının üniversite önünde kesileceğini duymaktayız. Oysa biz Eğitim Araştırma hastanesine döndürecektik. Deniz manzarasına giden yolu Çin Settine dönüştürdüler. Milleti düşünerek yapılmayan bir çalışma. Bir acayip ucube hiç gerek olmayan bir yol çalışması yapılıyor” diye konuştu

Boşuna efsane başkan demedik

Antalya Milletvekili ve MKYK üyesi Mustafa Köse ise, “Söylenecek bir şey kalmadı. Gerçekler tüm çıplaklığı ile orta da. Belgeler her şeyi ortaya koymaktadır. Dünyanın en önemli sahillerinden ve bizim övündüğümüz bir yer Konyaaltı Sahili. Bunu yakışır hale Menderes Türel başkanımız getirmiştir. Keşke o projeyi halkımıza sunduğumuzda teşekkür etmeyi bilseler. Çıkıp Konyaaltı Sahilini ve projeyi yalanlarla eleştirmek hiç yakışmadı. Hem ihale süreci hem de geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iftiraları gereken cevap verilmiştir. Biz Menderes Türel’e Boşuna efsane belediye başkanı demiyoruz. Biz hizmet etmeye devam edeceğiz. Yerel de iktidar olmasaktaAntalya’mıza hükümet olarak hizmetlerimizi sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Milletvekili Kemal Çelik ise, “Dünya’nın en güzel şehri alt yapı hizmetleri her daim önemlidir. Bunları yapmak ve sorumluluk Belediye başkanlarınındır. Konyaaltı Sahili alt yapısı mezbeleydi. İşte buraya alt yapıyı kuran Dünyanın en güzel sahili haline geldiğini görüyor Menderes Türel’e teşekkür ediyorum. Antalya’nın yakın zaman da trafikte geleceğimiz durum endişe ile gündeme getirildi. Belediye Başkanları bunlara çareler bulmalıdır. Muhitin Böcek’te bir sıkıntı var. Antalya’nın geleceği ile ilgili bizler proje peşindeyiz. Böcek hükümetin kapısında yatmalı Antalya için. Patara Yılı ilan edildi ancak Muhittin Böcek bu konuda bile duyarsız davranmakta. Büyükşehir Belediye Başkanlığı öyle basit bir görev değil. Sıkıntıya giren yakın çevresini kötüler. Görülüyor ki 2014 yılına dönüş var. Antalya ihmal edilecek bir yer değil. Antalya gelen turist sayısını 20 milyona çıkarmanın hesapları içerisindeyiz. Ancak Muhittin Böcek başka işlerin peşinde. Menderes Türel’e sunumu gerekse hizmetleri ile çok teşekkür ediyoru” dedi. Gökçen Özdoğan Enç ise Menderes Türel’in belgelerle cevap verdiğini belirterek, “Muhittin Böcek’in eline sıkıştırılan kağıt parçaları ile medya önüne çıkmış olduğunu gördük. Herkes işine baksın” dedi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ise, “Paylaşımlardan duyduğum memnuniyeti dile getirmek isterim. Seçim sonrası durumlarını sürdürenler yalanlar ve iftiralar ile algı yaratmak ister. Menderes Türel’in şehri nasıl kenetlediğini çok iyi biliyoruz. Antalya’nın güzel dönemleri olmuştur. Kısır çekişmeler içerisinde günler geçmektedir. Bir belediye başkanının geleceğe bakmasını isterim. Keşke belediye başkanları mesailerini bu yönde harcamalı. Şehrimizin yarınları güzel olması için bu davranışlar önemlidir. Menderes Türel Başkanın ayrıntılı bir şekilde ortaya koyduğu için çok teşekkür ederim. Yıllar geçtikten sonra kimin ne kadar ne yaptığı ayan beyan ortaya çıkmaktadır. Menderes Türel Başkanın yaptıkları ve özellikle Sahil Projesi ile Antalya ya kazandırdığı güzel hizmet şimdilerde bile çokça konuşulmaktadır” dedi. Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ise, “Menderes Türel Başkanımız gereken cevabı vermiştir. Her şeyinusulüne göre yapıldığı ve Muhittin Böcek tarafından Menderes Türel hizmetlerinin algı yaratılmak istenildiği gün gibi ortaya çıkmıştır. Böyle siyaset Antalya’nın kabul ettiği bir siyaset ve uslüp değil. Antalya ve bu şehirde yaşayanlar hizmet beklemektedir” diye konuştu

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı