MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

 
Meclis toplandı! Kırcami'de önemli gelişme

08.07.2019 17:38

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, "Kırcami vatandaşlarımızın bir kaderi değildir. Bu konuyu çözeceğiz."dedi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, belediye meclisinin temmuz ayı toplantısını gerçekleştirildi. 117 maddeden 40’ı görüşüldü. 

Meclis toplandı! Kırcami'de önemli gelişme

Antalya'da imar sorunları ile gündemde olan ve yaklaşık 30 yıldır çözülemeyen Kırcami'de, Toprak Koruma Kurulu tarafından verilen kamu yararı kararının Danıştay tarafından iptal edilmesi sonrasında Büyükşehir ve Muratpaşa Meclisleri toplanıp yeni bir plan hazırladı. 

Eksikliklerin giderilip sorunların çözüldüğü ve yeni donatı alanlarının eklendiği plan oy birliğiyle kabul edildi. 

Mecliste konuşan Böcek, bir önceki Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in annesine rahmet dileyerek, " Ablamın cenaze törenine katılan destek veren herkese teşekkürler. Ali Gürbüz, sadece büyükşehir belediyesinin değil Türkiye

Cumhuriyeti’nin başpehlivanı oldu. Gürbüz’ün babasını anıyorum, ailesini kutluyorum.

Gürbüz, Antalya’mızı temsil etti ve kemeri kentimize getiriyor. Seremonide kürsüye çıkan 4 kişiden 3’ü Antalyalıydı. Buda ayrı bir gururumuzdu.” dedi. 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü hakkında da düşüncelerini dile getiren Böcek, “ Allah bir daha darbe göstermesin darbeye karşıyız. Dün olduğu gibi bugünde yarında demokrasi ve cumhuriyetimize sahip çıkacağız.” diye konuştu. 

Böcek, mevzuatlar ve kıyı yönetmeliği çerçevesinde sahilde denetimleri yaptıklarını belirterek, “ İşgalleri kaldırdık. Halkımızın özgürce denize girebilmesi için çalışama başlattık, desteğiniz için teşekkür ediyorum.”dedi. 

Başkan Böcek, Kırcami gündemine de değinerek, “Burada belediye başkanları, meclis üyeleri önemsedi. Oy birliği olacak. Kırcami vatandaşlarımızın bir kaderi değildir. Bir tarata on katlı bina, yan tarafta marul ekmeye devam eden var. Bu konuyu çözeceğiz.”dedi.

Böcek, katılan grup sözcülerinin de görüşlerini alarak Ağustos ayı meclis toplantısının Kurban Bayramı dolayısıyla tatil edildiğini bildirdi. 

AK Parti Grubu Sözcüsü Nafiz Tanır, 658. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başarı elde eden tüm büyükşehir sporcularını tebrik ederek, altın kemeri bir kere daha kazanan Ali Gürbüz’ün kendilerini onurlandırdığını söyledi.

Tanır, yaklaşan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü bundan sonra çeşitli etkinliklerle anacaklarını bildirdi.

Konyaaltı sahiliyle ilgili meydana gelen gelişmeleri de yakından takip ettiklerini dile getiren Tanır, “ Son günlerde bazı uygulamaların olduğunu biliyoruz. AK Parti gurubunun bu konunda görüşü çok nettir. Konyaaltı sahil planıyla ilgili bir denetleme kurulu var. Sahille ilgili ne gerekiyorsa yapılsın, destekliyoruz.” dedi. 

Tanır, Kırcami’nin imara açılmasının önemli bir konu olduğunu belirterek, “İmar çalışmasını önemsiyoruz.

Biz daha önce olduğu gibi bu kararın geçmesinden yanayız. Eksiklik varsa telafisinden yanayız. Bu işin çözülmesi lazım. Hep birlikte çözeceğiz.”açıklamasını yaptı. 

Söz hakkı alan CHP Grup Sözcüsü Deniz Filiz ve MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli,  658. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde altın kemeri kazanan başpehlivan Ali Gürbüz’ü tebrik etti. 

Senirli, Kırcami’nin Antalya’da AB-Türkiye olayına döndüğünü belirterek, “Kırmızı tapulu vatandaş cezalandırılıyor.

O insanların hakkı bugüne kadar korunmadı. Kırcami’de yapılan haksızlığın bugüne kadar giderilmesini istiyoruz. Burada parti ayrımı yoktur. Kırcami, Antalya’nın tek davası olmuştur, nasıl çözeceksek çözelim.”diye konuştu. 
 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto