MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın

Yörükoğlu süt

Konyaaltı Belediyesi

Fenix center
Kumluca 13. Geleneksel Deve Güreşleri renkli görüntülere sahne oldu

31.12.2018 09:22

Bu yıl 13. Gerçekleşen Geleneksel Kumluca Deve Güreşleri renkli görüntülere sahne oldu. Kumluca halkının yoğun ilgisini çeken güreşleri Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de izledi.

Kumluca 13. Geleneksel Deve Güreşleri renkli görüntülere sahne oldu

Kumluca Belediyesi himayesinde, Kumluca Devecileri Koruma ve Yaşatma Derneğince düzenlenen Kumluca 13. Geleneksel Deve Güreşleri, Karatepe Stadı'nda gerçekleştirildi. Türkiye'nin değişik yörelerinden 120 devenin katıldığı etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu. Güreşlerde develer kıran kırana mücadele etti.

Güreşleri, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de izledi. Başkan Türel, etkinliğin Yörük kültürünün yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması adına önemli olduğunu söyledi.

Türel sözlerine şöyle devam etti: "Son 5 yılda birçok hizmete imza attık. Siz bu hizmetlerin en güzeline, en iyisine layıksınız. Bizler sizlerin hizmetkarı olarak bu hizmetleri yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Bugün güzel bir etkinlikte sizlerle beraber olduk, inşallah daha bir çok güzel etkinlikte beraber olacağız. Güreşlerimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." 

Mücadele sonunda galip deve seçilemezken, saha görevlileri güreşen develeri birbirlerinden ayırmak için büyük uğraş verdi. 

Etkinlik sonunda deve sahiplerine kupa ve çeşitli hediyeler verildi.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto