Vali Ersin Yazıcı, Korkuteli Eğitim Şenliği'nde

07.06.2023 16:28

Antalya haber...Vali Ersin Yazıcı, AHENK Projesi kapsamında Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen, '2. Korkuteli Eğitim Şenliği'nin açılışını yaptı. 66 okuldan 9.554 öğrencinin bilimsel, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlerini sergilediği şenlikte konuşan Vali Yazıcı, "Çocuklarımızın mutlu olduğu ve yüzünün güldüğü alanlar en güzel alanlardır" dedi.

Vali Ersin Yazıcı, Korkuteli Eğitim Şenliği'nde

Antalya haber...AHENK Projesi kapsamında Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde 66 okuldan 9.554 öğrencinin katıldığı bilimsel, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlerin yeraldığı, '2. Korkuteli Eğitim Şenliği' düzenlendi. Öğrencilerinin resim, müzik, el işçiliği, halı dokuma, sportif etkinlikler gibi birçok çalışmanın sergilendiği şenliğe Vali Ersin Yazıcı, Korkuteli Kaymakamı Sezgin Üçüncü, Demre Kaymakamı Onur Şatıroğlu, Elmalı Kaymakamı Faruk Erdem, Finike Kaymakamı Musa Kazım Çelik, Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, Kumluca Kaymakamı Tekin Erdemir, Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Burhanettin Erdoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak ve çok sayıda öğretmen ile öğrenci katıldı.

GENÇLERİN ÖZGÜVENLERİNİ YÜKSELTECEK ETKİNLİK

Bu yıl 2'ncisi düzenlenen şenliğin açılış kurdelesini kesen Vali Yazıcı, daha sonra protokol üyeleriyle stantları gezerek öğrencilerle sohbet edip çalışmalar hakkında bilgi aldı. Stantları ziyareti sırasında çocukların yaptığı çalışmaları yakından inceleyen Vali Yazıcı, gençlerin yaptıkları başarılı işleri sergilemeleri ve kendilerine olan özgüvenlerini yükseltmeleri açısından etkinliğin önemine dikkat çekti. 11 Haziran'a kadar devam edecek olan şenliğin önemini vurgulayan Vali Yazıcı, "Eğitimde nitelik ve kaliteyi artırmak amacıyla başlattığımız AHENK Projemiz kapsamında çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Şenliğimizde, anaokulundan liseye kadar 66 okuldan 9.554 öğrencimiz 135 stantta bir yıl boyunca yaptıkları etkinlikleri, ortaya çıkardıkları ürünleri sergileme imkânı buluyorlar. Müzikten tarihe, sağlıktan kimyaya her alanda serginin olduğu stantları büyük bir keyifle gezdik. Etkinlik tam bir şenlik havasında geçiyor ve gençlerimiz burada kendi yaptıkları ürünleri tanıtma fırsatı buluyor. Bu anlamda da çok önemli bir etkinlik" şeklinde konuştu.

Vali Yazıcı, etkinlikler kapsamında açılan kitap fuarına da dikkat çekti. Çocuklar ve gençlerle bir araya geldiği programların kendini mutlu ettiğini aktaran Vali Yazıcı, "Çocuklarımızın mutlu olduğu ve çocuklarımızın yüzünün güldüğü alanlar en güzel alanlardır. Okullarımızda da yaptığımız projeler ve etkinliklerle çocuklarımızın yüzlerini güldürmeye ve onları mutlu etmeye gayret ediyoruz. Tüm çalışmalarımız, çocuklarımızın yüzlerini güldürmek ve onları iyi bir eğitimle geleceğe hazırlamak için" dedi.

Vali Yazıcı ve protokol üyeleri, '2. Korkuteli Eğitim Şenliği' ziyaretinin ardından Korkuteli Belediyesi tarafından yaptırılan ve çocukların eğlenceli vakit geçirirken aynı zamanda eğitimlerine de katkıda bulunacak Melikşah Çocuk Merkezi'ni gezip yetkililerden bilgi aldı.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kaynak: DHA

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Türk turizmci Ömer Karaca Almanya'da en tepe göreve atandı

Türk turizmci Ömer Karaca Almanyada en..

Türk turizmci Ömer Karaca Almanya'da en tepe göreve atandı
Sıfır otomobil her şey sil baştan! Teslimatlar, aksesuar ve kaskoda değişiklik

Sıfır otomobil her şey sil baştan! Tes..

Sıfır otomobil her şey sil baştan! Teslimatlar, aksesuar ve kaskoda değişiklik
Antalya’da da giderek yayılıyor! Ölümcül değil ama yine de dikkat!

Antalya’da da giderek yayılıyor! Ölümc..

Antalya’da da giderek yayılıyor! Ölümcül değil ama yine de dikkat!
GSM operatörlerinin bir oyunu mu bu? Sizin de mi mobil internet kotanız erken bitiyor?

GSM operatörlerinin bir oyunu mu bu? S..

GSM operatörlerinin bir oyunu mu bu? Sizin de mi mobil internet kotanız erken bitiyor?
Accor ve Fenix Şirketler Grubu Swissôtel Antalya Kalkan'ı getirmek için ortaklığını duyurdu

Accor ve Fenix Şirketler Grubu Swissôt..

Accor ve Fenix Şirketler Grubu Swissôtel Antalya Kalkan'ı getirmek için ortaklığını duyurdu