MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Konyaaltı Belediyesi'ne Barodan suç duyurusu!

10.12.2019 13:36

Konyaaltı Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ndeki çok sayıda köpeğin bakımsızlık nedeniyle ölmesinin ardından hayvanseverler ayaklandı. Antalya Barosu ölümlerle ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Konyaaltı Belediyesi'ne Barodan suç duyurusu!

Antalya Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nde hayvanlara kötü muamelede bulunulduğu iddiası üzerine merkezde inceleme yapan dernek ve kurul yöneticileri, 25 yetişkin ve yavru köpeğin telef olduğunu tespit etti.

Barınaktaki hayvanlara ait bölümlerde su ve mama bulunmadığını, hayvanların açlıktan öldüğünü iddia eden hayvan severler, Veteriner İşleri Müdürü Mutlu K.’ya tepki gösterdi.

Müdür görevden alındı 

Veteriner İşleri Müdürü’nü derhal görevden alınıp hakkında idari soruşturma başlatıldı.

Köpeklerin ölüm nedeni ile ilgili Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri inceleme başlattı.

"Suç duyurusunda bulunacağız"

Hürriyet'ten Ceren Deniz'in haberine göre; Antalya Barosu Hayvan Hakları Kurulu Başkanı avukat Alev Ersan, “Köpeklerin kulübelere kapatılmış şekilde can verdiğini tespit ettik. Barınaktaki hayvanlara ait kulübelerde mama, su yoktu. Kedi bölümündeki hayvanlar da perişan haldeydi.

Kediler ısıtıcıları çalışmadığı için kendilerini ısıtabilmek için talaş dolu dışkı kaplarına sığınmıştı. Bu korkunç olaydan barınakta çalışan herkes sorumlu. Antalya Barosu Hayvan Hakları Kurulu olarak savcılığa suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3