MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt
Konyaaltı Belediyesi Kütüphanesi’ne yoğun ilgi

24.06.2021 15:20

Antalya haber... Pandemi tedbirleri kapsamında bir süreliğine kapalı olan Konyaaltı Belediye Kütüphanesi, 20 bin kitap arşiviyle kapılarını yeniden kitapseverlere açtı.

Konyaaltı Belediyesi Kütüphanesi’ne yoğun ilgi

Antalya haber... Konyaaltı Sosyal Hizmetler Merkezi (KOSHİM) bünyesindeki Konyaaltı Belediye Kütüphanesi, yaklaşık 20 bin kitap arşiviyle vatandaşlara hizmet veriyor. Pandemi döneminde bir süre kapalı kalan kütüphane, normalleşme dönemiyle birlikte yeniden hizmet vermeye başladı.

TEDBİRLER SIKI TUTULUYOR

Covid-19 tedbirlerinin uygulandığı kütüphaneden faydalanmak isteyen vatandaşların HES kodu sorgulaması yapılarak ve ateşleri ölçülerek kütüphaneye girişleri sağlanıyor. Kütüphanenin oturma düzeni de sosyal mesafe kuralına uygun hale getirildi. Dünya ve Türk klasiklerinin yanı sıra, tarih, psikoloji, ekonomi, siyaset, din ve çeşitli araştırma konularında zengin kitap arşiviyle hizmet veren kütüphaneden tüm vatandaşlar faydalanabiliyor. Kütüphaneden, 20 gün içerisinde geri iade etme süresi şartıyla ücretsiz kitap alınabiliyor. Ayrıca kitap okumak ve ders çalışmak isteyen öğrencilerde Konyaaltı Belediye Kütüphanesi’ni tercih ediyor.

24 SAAT AÇIK BİR KÜTÜPHANE

Kütüphane kültürüne ve okuma alışkanlığına büyük önem verdiğini açıklayan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Kütüphanemiz, her zaman öğrenci ve yurttaşlarımızın hizmetinde olacak. Pandemi nedeniyle bir süre kapalı kalması bizleri de üzdü. Ama şimdi tekrar yurttaşlarımızın kullanımına açabildiğimiz için mutluyum. Gelecek yıllarda Konyaaltı’na çok özel bir kütüphane kazandırmak gibi önemli bir projemiz var. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor. 24 saat yaşayan anıt gibi bir kütüphane olacak” dedi.

ÖĞRENCİLER BURAYI ÇOK SEVİYOR

Özellikle üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerin sıkça tercih ettiği Konyaaltı Belediye Kütüphanesi, sessiz ortamı ve ders çalışma olanakları ile öğrenciler tarafından beğeni topladı. Üniversite sınavlarına hazırlanan Esma Aktürk, kütüphane ortamını sevdiğini, ders çalışmak için güzel bir yer olduğu için tercih ettiğini söyledi. Konyaaltı Belediye Kütüphanesi’ni sık sık kullandığını söyleyen Damla İrem Bayık ise; “Evde televizyon ve gürültüden dolayı ders çalışmakta zaman zaman zorlanıyorum. Burada sessiz ve huzurlu bir ortamda ders çalışmak benim açımdan daha verimli” diye konuştu.

GENÇLERDEN ATATÜRK’E YOĞUN İLGİ

Kitap okumayı sevdiğini söyleyen Hüseyin Yağız Demirel, “Atatürk ve yakın tarihine özel bir ilgim var. Evde kitaplarım bitince sık sık buraya gelerek kitap alıyorum. Bugün de Atatürk Orman Çiftliği ile ilgili kitaplar aldım” şeklinde konuştu. İstediği kitapları bulabildiği için Konyaaltı Belediye Kütüphanesini tercih ettiğini söyleyen diğer öğrenci Aslıhan Uysalda “Evimin kütüphanesinde olmayan kitapları buraya gelerek ödünç alarak okuyorum. Çok güzel bir uygulama” dedi.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Bakan Pakdemirli Manavgat'taki son durumu paylaştı!

Bakan Pakdemirli Manavgat'taki son dur..

Bakan Pakdemirli Manavgat'taki son durumu paylaştı!
Manavgat'ta büyük felaket! Yangın bir türlü kontrol altına alınamıyor

Manavgat'ta büyük felaket! Yangın bir ..

Manavgat'ta büyük felaket! Yangın bir türlü kontrol altına alınamıyor
29 Temmuz Perşembe Antalya'da hava durumu...

29 Temmuz Perşembe Antalya'da hava dur..

29 Temmuz Perşembe Antalya'da hava durumu...
Çalışanlar dikkat! Direk tazminat alabilirsiniz…

Çalışanlar dikkat! Direk tazminat alab..

Çalışanlar dikkat! Direk tazminat alabilirsiniz…
BioNTech-Pfizer'dan Delta varyantı açıklaması

BioNTech-Pfizer'dan Delta varyantı açı..

BioNTech-Pfizer'dan Delta varyantı açıklaması
Surlarla çevrili koruma altındaki mahallenin sakinleri tarihi yapılarla iç içe yaşıyor

Surlarla çevrili koruma altındaki maha..

Surlarla çevrili koruma altındaki mahallenin sakinleri tarihi yapılarla iç içe yaşıyor